Ana SayfaDonanımHP Indigo Global Photo Summit Etkinliğinde Yeni Ürünlerini Sergiledi

HP Indigo Global Photo Summit Etkinliğinde Yeni Ürünlerini Sergiledi

Photo Summit’te sergilenen yeni ürünler arasında en dikkat çekici teknoloji, HP Indigo WS6600p Dijital Baskı Makinesi oldu.  Yüksek kalitede profesyonel portreler,  fotoğraf baskısı  ve fotoğraf odaklı ürünler ortaya koyabilen bu web tabanlı fotoğraf baskı makinesi, aynı zamanda geleneksel gümüş halid (AgX) ekipmanının da yerini dolduruyor.

Ultimate Technographics tarafından HP Indigo WS6600p için geliştirilen,  toplu teslimden tab aşamasına kadar fotoğraf baskılarının baştan sona yönetilmesini sağlayan Fotoğraf Otomasyon Sistemi (PASS) ise, görücüye çıkan bir diğer uygulamaydı.

HP Türkiye Indigo & Inkjet Web Press Ülke Müdürü Emre Feyizoğlu, “Dijital fotoğraf uygulamalarının ve sosyal ağların bu kadar kolay ve hızlı benimsenmesi, insanları daha fazla dijital fotoğraf çekmeye, bu fotoğrafları paylaşmaya ve basmaya teşvik ediyor. Yeni HP Indigo WS6600p Dijital Baskı Makinesi’nin verimliliği ve çok yönlülüğü ile, fotoğrafa meraklı müşterilerimizin bu trendden büyük faydalar elde edeceğini düşünüyoruz” dedi.

HP Indigo WS6600p Dijital Baskı Makinesi 

Yeni HP Indigo WS6600p, geliştirilmiş kullanım kolaylığı, çok yönlü uygulamaları ve tüm fotoğraf yüzeylerinde üstün baskı ve renk kalitesiyle benzerlerinden ayrılan bir fotoğraf baskı makinesi.

HP Indigo WS6600p, standart CMYK mürekkep setine eklendiğinde harikalar yaratan, kullanıcıların gerçeğe yakın fotoğraflar elde etmesini sağlayan açık camgöbeği, açık eflatun ve açık siyah mürekkepleri içeriyor. Bu özellik, geleneksel AgX üretim süreçlerinden yeni sisteme daha düşük maliyet ve daha fazla çevre duyarlılığıyla geçiş yapmak isteyen ve bu süreçte ürün bütünlüğünü korumak isteyen profesyonel ve kişisel fotoğraf laboratuvarlarına hitap ediyor.

Wilhelm Görüntüleme Araştırması’nın (Wilhelm Imaging Research – WIR) 2011’in Mart ayında yaptığı incelemeye göre, baskı sırasında Fleix Schoeller fotoğraf kağıtlarının kullanılması, koyu renklerin kalıcılık süresini 200 yıla çıkarıyor. Uygulama odaklı web baskı platformu, klasik fotoğraf baskısı, panoramik baskı, kitap kapakları ve takvim gibi baskı öncesi ve baskı sonrası fotoğraf ürünleri için baştan sona çözümler sunan güçlü bir altyapı oluşturuyor.hp_WS6600p

Uçtan uca çözümler için yeni ortaklıklar ve yeni teknolojiler

HP Indigo, birinci sınıf müşteri deneyimi için ürünlerini zenginleştirmeye devam ediyor. Yeni işbirliği, baskı hacmi ve baskı kalitesine yönelik ihtiyaçların giderilmesini sağlıyor.

Sektörün önde gelen yüksek hacimli AgX ekipman satıcısı Imaging Solutions AG ile yapılan işbirliği, Indigo kullanıcılarının, fotoğraf ve fotoğraf baskılarına yönelik geliştirilen çeşitli tab ürünlerinden bir bütün olarak faydalanmasını sağlıyor. Müşteri portföyünde fotoğraf tab merkezlerini  ve dünya çapındaki lider fotoğraf laboratuvarlarını barındıran Imaging Solutions AG ile başlatılan yeni ortaklık sayesinde, HP Indigo kullanıcıları birçok farklı tab özelliklerinden de faydalanabiliyor. Bu ortaklık, aynı zamanda, HP Indigo’nun fotoğraf odaklı uygulamalarını genişletecek ve HP Indigo’nun Fotoğraf Baskı Çözümleri’ni tamamlayacak. Bu yeni çözümler, ayrıca, geleneksel AgX teknolojisinin, HP tarafından daha yüksek kaliteli, düşük maliyetli ve düşük çevresel etkili yeni sistemlerle yer değiştirmesini sağlayacak.

HP’nin, görüntüleme teknolojilerinde uzmanlaşan, sağlıktan perakende ve baskı sektörlerine kadar farklı alanlara hizmet sunan Kanadalı Athentech Imaging, Inc. şirketiyle kurduğu ortaklık ise, HP’nin Indigo baskı makinelerinde kullanılan, baskılar ve satın alınmış fotoğraflar için yüksek hacimli, akıllı görüntü düzenleme seçenekleri sunan Perfectly Clear LAB ve Perfectly Clear API uygulamalarını içeriyor.

Kullanıcılar, Perfectly Clear yazılımıyla muhteşem görüntüler elde ederken, aynı zamanda, patentli 10 farklı düzeltme uygulaması sayesinde maliyetten ve zamandan tasarruf etmiş oluyor. En gelişmiş otomatik görüntü düzeltme özelliklerini barındıran Perfectly Clear, güçlü bir teknik altyapıya sahip olmakla birlikte, hem tüketiciler hem de sektör çalışanları için endüstri standartlarını yükselten en yaygın otomatik görüntü düzenleme teknolojilerinden biri.

HP Indigo, Ultimate Technographics ile kurulan yeni ortaklık ile Ultimate Technographics’in Fotoğraf Otomasyon Sistemi PASS’ı da tanıtmış oluyor. PASS’ın ön plana çıkan özellikleri ise şu şekilde:

  • Tab araçlarının denetimi için barkodları ve eye marks’ı oluşturan mizanpaj operasyonu;
  • İş akışını kolaylaştırmak amacıyla İş Tanımlama Formatı’nın (JDF) HP SmartStream Production Pro Digital Front End ile entegre edilmesi;
  • Online fotoğraf Sipariş Yönetimi Sistemi’yle kişiselleştirilmiş entegrasyon;
  • 10×15 cm’lik  (4×6 inç) fotoğraf baskıları, 13×18 cm’lik (5×7 inç) JPEG uygulaması.

HP’nin Indigo dijital baskı çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/gsb adresini, HP Grafik Sanatlar YouTube kanalını (www.youtube.com/hpgraphicarts) veya HP Grafik Sanatlar Twitter hesabını (www.twitter.com/hpgraphicarts) ziyaret edebilirsiniz.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU