DuckDuckGo tercihini Apple Haritalar’dan yana kullandı!

DuckDuckGo

Google’ın gizlilik konusunda en büyük rakibi olan DuckDuckGo, artık harita konusunda OpenStreetMap yerine Apple Haritaları kullanacak. DuckDuckGo bu sayede daha gizli bir deneyim sunacağını iddia ediyor.

Arama motorları arasındaki savaşta, hiç şüphesiz ki kullanıcıların tercihini gizlilik belirliyor. Google üzerinde yaptığınız her aramanın, firma tarafından size reklam olarak döndüğünü düşünürsek, Google’ın gizliğinize fazla önem vermediğini anlayabilirsiniz. Bu savaşta ortaya çıkan bir firma var ki diğer firmaların yapmadığını yapıp gizliliğe önem veriyor.

DuckDuckGo Apple Maps’e geçti!

DuckDuckGo adındaki bu arama motoru son dönemde yaptığı atılımlar ile büyük beğeni toplamıştı. Sizi takip eden reklamları engelleyen eklentisi ve aramalarınızı indexlememesi ile ön çıkan bu firma, bugün bir atılım daha gerçekleştirdi.

Google Chrome Android’de karalara bürünüyor!

Duck Duck Go bu zamana kadar harita sonuçlarında OpenStreetMap‘in verilerini kullanıyordu. Ancak bugün firma yaptığı açıklama ile Apple Haritalar’ı kullanmaya başladığını duyurdu. Firma; Apple Haritalar’a geçmenin gizlilik açısından daha iyi olduğunu savunuyor. Duck Duck Go bu hamlesi ile Apple’ın MapKit JS çatısı altında çalışan ilk firma olmayı başardı.

DuckDuckGo

Eğer siz de güvenliğinize ve gizliliğinize önem veriyorsanız; masaüstü ve mobil cihazlarınızda yüklü olan tarayıcıların varsayılan arama motorunu Duck Duck Go ile değiştirebilirsiniz.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin