Ana SayfaAppleApple Glass Eylül ayında mı tanıtılacak?

Apple Glass Eylül ayında mı tanıtılacak?

Apple’ın merakla beklenen ilk akıllı gözlüğü bu sene tanıtılacak mı? Son raporla Apple Glass’ın önümüzdeki Eylül ayında tanıtılabileceğini gösteriyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple Glass Eylül ayında mı tanıtılacak? Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple uzun süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Keza şirketin CEO’su Tim Cook da zamanında Apple Glass’ın varlığını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Peki Apple ilk akıllı gözlüğünü ne zaman tanıtacak?

Apple Glass

Şimdiye kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sızdırılmadı. Fakat yine de Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlikte ilk iGlass’ın tanıtılacağına dair bazı umutlar var. Yine de Apple’ın akıllı gözlük konusunda biraz mesafeli davrandığını biliyoruz.

Cupertino merkezli teknoloji devi önümüzdeki günlerde iPhone 14 modellerini tanıtacak. iPhone 14 ile birlikte yeni Apple Watch 8, yeni AirPods ve küçük bir ihtimal de olsa ilk Apple Glass’ın tanıtılması bekleniyor.

Apple Glass

Apple Glass Eylül ayında mı tanıtılacak?

Eğer Apple bu etkinlikte de akıllı gözlüğünü tanıtmazsa muhtemelen ilk akıllı gözlük Facebook’tan gelecektir. Malum Facebook şu aralar Ray&Ban ortaklığı ile ilk akıllı gözlüğünü geliştiriyor. Hatta geçtiğimiz gün bu gözlüğün görselleri de sızdırılmıştı.

Apple Glass

Apple’ın akıllı gözlük konusunda aceleci davranmamasının temel nedeni ise gözlükte yer alacak olan kamera düzeni. Malum kişisel veriler ve gizlilik gibi unsurlar, gözlüğün kullanımının önüne hukuki engeller çıkarabilir. Apple muhtemelen bunlardan çekindiği için gözlük tarafında çok aceleci davranmıyor.

Intel dünyanın 16 çekirdekli ilk mobil işlemcisini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting