Ana SayfaAkıllı TelefonApple ekran altı FaceID’ye sıcak bakmıyor

Apple ekran altı FaceID’ye sıcak bakmıyor

Bu yıl Apple’ın iPhone modellerinde çentiği kaldırabileceği söyleniyor. Fakat Ming Chi Kuo’ya göre Apple ekran altı FaceID’ye pek sıcak bakmıyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple, yıllardan beri aynı tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Sadece geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 12 modellerinde ufak bir güncellemeye giden Cupertino merkezli şirket oval bir tasarımdan köşeli tasarıma geçiş yapmıştı.

Fakat kullanıcıların genel beklentisi ön ekran görümünün güncellenmesi yönündeydi. Bilindiği üzere Apple iPhone X modelinden beri aynı tasarım çizgisini kullanıyor. Değişen hiç bir şey olmadı. Son 2 yıldır çentiğin küçültüleceğine dair bazı söylentiler vardı fakat bunlar da asılsız çıktı.

Apple ekran altı FaceID’ye sıcak bakmıyor

Bu yıl ise Apple’ın çentiği küçülteceği ve hatta çentiği tamamen ortadan kaldıracağı iddia ediliyor. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bu yılın son çeyreğinde öğreneceğiz.

Apple’a yakınlığıyla tanınan isimlerden biri olan Ming Chi Kuo’ya göre durum biraz daha farklı. Çünkü Kuo Apple’ın çentiği tamamen kaldırmasına imkan vermiyor. Zira Kuo’ya göre Apple yetkilileri sensörlerin ekran altına yerleştirilmesi konusunda çok da hevesli değiller. Çünkü bu durumda FaceID’nin yavaşlamasından korkuyorlar.

Mevcut teknolojik koşullarda ekran altındaki sensorlerin, normale oranla daha hızlı çalışmaları pek de mümkün değil. Fakat birkaç yıl sonrasında Apple’ın böyle bir işe imza atması muhtemel görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

Google Wear OS saatlerinin kaderi ve yeni güncelleme hakkında konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU