Ana SayfaHaberApple Çin ile gizli anlaşmalar yapmış!

Apple Çin ile gizli anlaşmalar yapmış!

Tim Cook, Apple şirketinin değerini 3 trilyon dolara yaklaştırdı. Bu başarının çoğu, ürünlerinin çoğunun üretildiği ve giderek artan bir şekilde yoğunlaşan Çin pazarı ile bir ilişkiyi yönetme becerisiyle ilgili. İşte detaylar.

The Information’ın bu haftaki bir raporu, Apple’ın Çin ile olan bağlarıyla ilgili bazı ayrıntıları sızdırdı. Gizli anlaşmalar o kadar derin ki Çin ve Japonya’nın anlaşmazlık yaşadığı bir adayı dahi içeriyor. Apple 2014 veya 2015’te Çin ve Japonya’nın hak talep edip anlaşamadığı küçük bir ıssız ada grubuna dahil olmuş. Apple yaptığı gizli anlaşma ile Haritalar’da adayla ilgili bazı değişikliklere gitmiş. The Information’a göre Apple sonunda değişikliği yapmakla kalmadı, bugün bile haritasını Çin’den kullanan izleyiciler için adalar hala farklı görünüyor.

Apple Çin ile gizli anlaşmalar yapmış!

Rapor ayrıca iTunes ve iCloud’dan Apple Pay’e kadar her şey üzerindeki anlaşmazlıkları da detaylandırıyor. Tim Cook’un 2016’da Çin’e yaptığı halka açık bir gezi sırasında imzaladığını söylenen 1.250 kelimelik bir mutabakat zaptı da mevcut. Plana göre Cook, Apple’ın işini etkileyen tekrarlanan düzenleyici eylemler nedeniyle Çin’e gitti. Çin’de tahmini 275 milyar dolar değerinde yatırımlar, iş anlaşmaları ve eğitim vaat eden beş yıllık bir anlaşma imzalayarak, amacı daha fazla kesintiyi önlemekti. Bilginin kaynaklarından teyit ettiği gibi, bu çoğunlukla doğru görünüyor. Rapor, Ekim ayında Apple’ın Çin’deki en büyük akıllı telefon markası haline geldiğini söyleyen Counterpoint Research’teki analistlerin verilerine işaret ediyor. Apple, ülkede yeni Ar-Ge merkezleri kurdu ve orada Çinli kullanıcılar için iCloud verilerini depolamaya başladı.

Samsung akıllı saati bu kadar da olmaz dedirtti: En ilginç tasarım

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting