Ana SayfaAkıllı TelefonApple bir türlü tabulardan kurtulamıyor

Apple bir türlü tabulardan kurtulamıyor

Cupertino merkezli şirket yeniliklere açık olmamasıyla eleştiri topluyor. Tasarım ve teknoloji tarafında rakiplerinin gerisinde kalan Apple bu algıyı yıkmak zorunda. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple bir türlü tabulardan kurtulamıyor. Hali hazırda ekran altı kamera teknolojisini gibi yeni teknolojileri kullanan birkaç üretici bulunuyor. Oppo ve ZTE daha önce satışa sundukları somut modellerde bu teknolojiyi kullanmıştı. Samsung ise ilk ekran altı kamera özelliğine sahip telefonu Z Fold 3‘ü yakında satışa sunacak.

Xiaomi‘nin ekran altı kamera özelliğine sahip ilk telefonu olan Mi Mix 4 ise 10 Ağustos’ta tanıtılmış ve hayli ilgi çekmişti.

Apple Unleashed etkinliğinde tanıtılanlar!

Apple bir türlü tabulardan kurtulamıyor

Bu teknoloji basit anlamda ekranın üzerine yerleştirilmiş olan OLED panellerin şeffaf bir görünüme bürünmesi ile çalışıyor. Fakat şimdiye kadar hiç bir üretici normal ekran tarafındaki piksel yoğunluğuna ulaşabilmiş değil.

Yani normal şartlarda kamera olan kısmı, ekran formatında da rahatlıkla ayırt edebiliyorsunuz. Çünkü bu noktadaki piksel yoğunluğu ciddi anlamda çok düşük oluyor. Belki ilerdi bu kısımdaki piksel yoğunluğu biraz daha arttırılabilir. Fakat mevcut şartlarda bu teknolojinin çok da verimli olmadığı inkar edilemez bir gerçek.

Peki gelelim asıl sorumuza. Apple neden bu teknolojiye sıcak bakmıyor? Aslında cevabı yukarıda net bir şekilde belirttik. Şu anda bu teknoloji kusursuz seviyesine çok uzakta. Apple ise muhtemelen daha tam kullanışlı hale gelmeyen bu teknolojiyi mevcut haliyle kullanıcılarına sunmak istemiyor. En azından bizim görüşümüz bu yönde.

Facebook, platformunda nefret söylemlerinin yüzde 50 düştüğünü iddia ediyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU