Ana SayfaGenelApple, aşılanmamış çalışanları için COVID-19 testini zorunlu kılıyor

Apple, aşılanmamış çalışanları için COVID-19 testini zorunlu kılıyor

Apple, koronavirüs ile mücadele kapsamında kendi şirketi içinde bir karar aldı. Buna göre şirketin çalışanlarından aşı olmayı istemeyenler sık sık Covid-19 testi olmak zorunda kalacak. İşte detaylar.

Apple, ofisleri ve perakende satış yerlerinde çalışan ABD çalışanları için yeni bir COVID-19 test politikası uyguluyor. Şirket, gelecekte aşılanmamış çalışanların aşılı meslektaşlarından daha sık test yaptırmasını isteyecek. Gelişmeyle ilgili haberler ilk olarak The Verge tarafından geldi. Ardından şirket resmi bir duyuruyla kararını açıkladı.

Apple, aşılanmamış çalışanları için COVID-19 testi yapılmasını zorunlu kılıyor

Politika, Apple’ın çalışanlarını koronavirüse karşı aşılanmaya zorlamak için yaptığı en son çaba diyebiliriz. Google, Facebook ve diğer birçok teknoloji şirketinin aksine, Apple henüz çalışanların aşılarını zorunlu kılmadı. Ancak Bloomberg tarafından Eylül ayı başında yayınlanan bir rapora göre, şirket çalışanlarından aşı durumlarını gönüllü olarak açıklamalarını istemeye başladı. Bu son önlem, şirketi muhtemelen Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi’nin 100’den fazla çalışanı olan şirketler için yaptığı yaptırıma uyumlu olacak. Şirkette aşılama zorunluluğu veya haftalık testler yapılması gereken yönergeler uygulanmaya başlayacak. Şirketin bu son hamlesi diğer şirketleri de benzer bir uygulama yapmaya zorlayabilir desek yanlış olmaz. Çoğu şirket hali hazırda şirketlerinde aşı zorunluluğu getirdi. Apple da bu hamlesi ile çalışanlarında aşı zorunluluğu şartlarını zorluyor diyebiliriz. Yakında aşıya zorunluluk da şirket tarafından duyurulabilir.

Python programlama dili diğer dillerin önüne geçmeye başladı: Gelecek burada mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU