Ana SayfaAkıllı TelefonApple 2021 gelirleri büyük oranda artış gösterecek işte nedeni

Apple 2021 gelirleri büyük oranda artış gösterecek işte nedeni

Herkesin büyük bir merakla beklediği Apple 2021 gelirleri oranı, yavaş yavaş belirgin hale geliyor. Henüz 2020 yılında olmamızdan dolayı bunu konuşmak için erken olsa bile bazı detaylar kesinleşiyor.

Ming Chi-Kuo tarafından yayınlanan bir rapora göre, Apple 2021 gelirleri beklentileri fazlasıyla aşacak. Bundaki en önemli etken ise hiç şüphesiz iPhone 13 olacak. Bu cihazda kullanılması planlanan batarya bileşenleri, maliyetleri ciddi oranda azaltacak. Bu sayede, firmanın daha fazla kar elde etmesi bekleniyor.

Apple 2021 stratejileri daha şimdiden hazır

Apple şirketinin lider olduğu dönemde akıllı telefon üreten çok az firma vardı. Şimdi ise özellikle Çinli şirketler geçit vermiyor. Xiaomi ve Huawei gibi firmalar bile tek başına bu yarışta ciddi avantaj yakaladılar.

Apple 2021 gelirleri

Her ne kadar Apple teknolojisi dünya genelinde takdir toplasa bile yine de bu aralar geriye doğru gidiş var. Özellikle de akıllı telefon alanında firma bazı sorunlar yaşıyor. Çinli şirketlerle rekabet etmesine rağmen en fazla satış yaptığı yerlerden birisi de Çin.

Yeni AirPods 3 ve iPhone 13 modellerinde, şirket uygun fiyat sunan kuruluşlarla çalışacak. Özellikle de bazı Çinli şirketler bu konuda olumlu avantajlar sunuyor. iPhone 12 modellerinde batarya miktarı biraz daha küçültülmüştü. Muhtemelen iPhone 13 ve diğer cihazlarda da aynısı olacak.

Bütün bu koşullar değerlendirildiğinde Apple şirketinin çok daha az maliyete sahip olacağı söylenebilir. Sizin Apple’ın geleceği ile ilgili tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU