Ana sayfa Akıllı Telefon Andy Rubin, Essential Phone yüzünden davalık oldu!

Andy Rubin, Essential Phone yüzünden davalık oldu!

Android’in kurucu ortaklarından Andy Rubin’in başı Essential Phone yüzünden dertte. İşte konu ile ilgili tüm ayrıntılar.

Eğer teknoloji dünyasını az çok yakından takip ediyorsanız, Andy Rubin önderliğindeki Essential isimli şirketin kısa süre önce modern hatlara sahip bir akıllı telefonu satışa sunduğunu da hatırlayacaksınızdır. Essential Phone ismi ile satışa sunulan bu cihaz, Rubin’in başını ağrıtacağa benziyor. Zira iddialar pek de yenilir yutulur cinsten değil.

Kablosuz teknolojileriyle öne çıkan şirketlerden biri olan Keyssa Inc. Rubin’i kendi teknolojilerini kopyalamakla suçluyor.  iPod’un yaratıcılarından Tony Fadell tarafından desteklenen şirketin, Essential’e dava açmaya hazırlandığı belirtildi.

Bu davada bahsi geçen konu ise Keyssa Inc. tarafından mobil cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanan bazı kablosuz veri bağlantısı teknolojilerinin kopyalanması. Zira Keyssa Inc. kısa süre önce bu teknoloji için Samsung ve Foxconn’la da masaya oturmuştu.

İddialara göre, Keyssa Inc. ve Essential arasında, bahse konu teknoloji için 6 ayı aşkın sürede, bir dizi görüşme yapılmış. Fakat sonradan ne olduysa, Rubin ve ekibi başka bir çip firmasıyla anlaştıklarını ileri sürerek, Keyssa ile olan defteri kapatmış.

Keyssa yetkililerinin iddialarına göre, Essential Phone için anlaşılan bu yeni ekip, kendi teknolojilerini kopyalamış durumda. Kısacası, Essential’in Keyssa’dan aldığı bilgileri yeni bulduğu çip üreticisi ile paylaştığı iddia ediliyor. Bakalım Andy Rubin bu suçlamalara nasıl yanıt verecek? Bekleyip göreceğiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler