Ana sayfa Android Android'in yaratıcısı yeni telefon tasarlıyor

Android’in yaratıcısı yeni telefon tasarlıyor

Android’in yaratan programcı olarak tanınan Andy Rubin’in yeni şirketi Essential Products’ın üzerinde çalıştığı yeni telefonun detayları ortaya çıktı.

2003 yılında kurduğu Android isimli şirket içinde geliştirdiği mobil işletim sistemi Google’ın dikkatini çektikten sonra 2005 yılında Google tarafından satın alınan ve bugün bildiğimiz Android sisteminin yaratıcısı olan Andy Rubin; Google’da Android üzerinde uzun süre çalıştıktan sonra kurduğu yeni şirketi Essential Products ile telefon ve akıllı ev ürünleri geliştirmeye başlamıştı.

Firmanın, 2017’nin ortasında, şirketin amiral gemisi olacak üst seviye bir telefonu piyasaya süreceği ortaya çıktı.

Şubat sonunda Barselona’da düzenlenecek MWC 2017 etkinliğinde ilk kez basın karşısına çıkacağı tahmin edilen yeni telefonun; Android telefonlar arasında önemli bir üstünlük kazanması da bekleniyor. Bizzat Android’i yaratan kişi tarafından geliştirilen telefonun Androi işletim sistemindeki avantajlardan etkin şekilde yararlanacağı düşünülüyor.

40 kişilik yeni şirketin geliştirdiği ve Kaliforniya’da kayıt altına aldığı ürünler arasında telefonlar, tabletler, akıllı ev ürünleri ve giyilebilir cihazlar yer alıyor.

Seramik sırtlı telefon

Şirketten sızan bilgiler telefonun iPhone 7’den daha geniş ekrana sahip, büyük ve seramik sırtlı, etkileyici bir telefon olabileceğini söylüyor. Üretimi son derece zor olan bu tür bir cihazın piyasaya çıkması halinde; hem fiyat olarak yüksek seviyede duracağı hem de kullanıcılar için önemli bir arzu nesnesine dönüşeceği tahmin ediliyor.

Rubin aynı zamanda Silikon Vadisi’nde Playground Global isimli bir kuluçka şirketine de sahip ve burada Google’ın da yakından ilgilendiği quantum bilgisayarlar konusunda önemli çalışmalar yapılıyor. Bu şirkete aynı zamanda iPhone’un taşeron üreticisi ve Çin’in en büyük telefon/elektronik fabrikalarının sahibi olan Foxconn da ortak ve Rubin’in arka plandaki bu gücü sayesinde; 2017 ve sonrasında, tüketici elektroniği alanında çok önemli ürünleri piyasaya sürerek büyük sürprizler yapması bekleniyor.

Asus Zenfone 3 video inceleme

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler