Ana sayfa Akıllı Telefon Essential PH-1 suya karşı dayanıklı mı?

Essential PH-1 suya karşı dayanıklı mı?

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin tarafından geliştirilen Essential PH-1 hakkında bazı yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte detaylar.

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin birkaç ay önce yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını açıklamıştı. İnce çerçeveleri ile Xiaomi Mi Mix’i andıran Essential PH-1, geçtiğimiz ay düzenlenen özel bir etkinlik ile tüm dünyaya tanıtılmıştı.

Rubin, Essential PH-1 etkinliğinde telefonun tasarımı ve teknik özellikleri üzerinde durmuş fakat bazı ince ayrıntılar hakkında pek bir bilgi vermemişti. Örneğin telefonun ne zaman çıkacağı ya da suya toza karşı dayanıklı olup olmayacağı gibi ayrıntılar hep havada kalmıştı. Zaten etkinlik tarihinden sonra bir daha PH-1 hakkında pek bir haber de çıkmadı. Elbette bunda OnePlus 5’in de önemli bir etkisi olduğunu inkar edemeyiz. Zira OnePlus 5, teknoloji gündemini son bir aydır tek başına domine etmeyi başardı.

Geçtiğimiz gün Essential PH-1, FCC’de ortaya çıktı. Böylece telefonun 2018’e kalmayacağı da kesinlik kazandı diyebiliriz. Zira FCC’den sertifika alan bir telefonun satışa sunulması pek de uzun bir süreç almıyor. Çünkü FCC, akıllı telefonların satışa sunulmadan önceki son durağı olarak gösteriliyor.

Telefonun FCC’de ortaya çıkmasıyla birlikte, PH-1’i bekleyen bazı kullanıcılar Essential’a Twitter üzerinden çeşitli sorular yöneltti. @ahmedhamzash isimli bir kullanıcı, telefonun IP derecesi hakkında bir soru yöneltti. Bu soruya cevap veren Essential yetkilileri, telefonun IP derecelendirmesinin tamamlanması için testlerde sona gelindiğini belirtti.

Yani Essential PH-1 öyle ya da böyle bir IP sertifikasına sahip olacak. Telefon tam olarak su geçirmemezlik sertifikasına sahip olur mu bilinmez ama en azından Xiaomi Mi 6 gibi, sıçramalara karşı dayanıklı olacaktır.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden Corona virüsüne karşı aşı geliştirildi mi? İşte corona virüsü aşısı bulundu mu sorusunun yanıtı. Neredeyse her yıl yeni bir...

Son Haberler