Ana SayfaAkıllı TelefonAndroid uygulamadan atma sorunu / ÇÖZÜLDÜ

Android uygulamadan atma sorunu / ÇÖZÜLDÜ

Geçtiğimiz gün Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda uygulamadan atma sorunu ortaya çıktı. Neyse ki bu sorun çok geçmeden çözüldü. İşte detaylar.

Geçtiğimiz gün Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ilginç bir sorun ortaya çıktı. Pek çok kullanıcı marka ve model fark etmeksizin aynı dertten şikayetçiydi. Uygulamalar açılmıyor, açılan uygulamalar ise kısa bir süre içerisinde siyah ekrana düşerek kapanıyordu.

Bu sorun kısa süre içerisine çözüme kavuşturuldu. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. İşte uygulamadan atma sorunu için yapmanız gerekenler.

Android uygulamadan atma sorunu / ÇÖZÜLDÜ

- Reklam -

Öncelikle telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olduğuna emin olmanız gerekiyor. Ardından Google Play’e girerek üst kısımdan menü çubuğunu açarak Uygulamalarım ve Oyunlarım sekmesine girmeniz gerekli.

Açılan ekranda güncellenmesi gereken bazı uygulamalar olduğunu göreceksiniz. Dilerseniz bunların tümünü güncelleyebilirsiniz. Ya da system webview güncellemesini yaparak bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. İşte bu kadar basit.

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra telefonunuzdaki uygulamadan atma sorunu da ortadan kalkacaktır.

Bazı forumlarda system webview uygulamasının silinmesi ya da kaldırılmasından bahsedilmiş. Fakat bunun yerine direkt olarak güncelleme yapmanız daha kalıcı bir çözüm olacaktır. Çünkü uygulamanın kaldırılması başka sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Elbette yine de tercih sizin.

Bu yöntem sorunu yaşayan tüm Android telefonlar için geçerlidir.

Samsung kıvrılabilir ekranlar yapacak

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting