Android uygulamadan atma sorunu nasıl çözülür?

Yeni Android virüsü

Android kullanıcıları zaman zaman çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorunlardan bir tanesi de uygulamadan atma sorunu. Bu sorun genel olarak eski modellerde ortaya çıksa da can sıkmış durumda. Neyse ki bu sorunun çözümü sandığınız kadar zor değil. İşte konunun detayları.

Android uygulamadan atma sorunu nasıl çözülür? Geçtiğimiz gün Android işletim sistemine sahip eski akıllı telefonlarda ilginç bir sorun ortaya çıktı. Pek çok kullanıcı marka ve model fark etmeksizin aynı dertten şikayetçiydi. Uygulamalar açılmıyor, açılan uygulamalar ise kısa bir süre içerisinde siyah ekrana düşerek kapanıyordu.

Yeni Android virüsü

Bu sorun kısa süre içerisine çözüme kavuşturuldu. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. İşte uygulamadan atma sorunu için yapmanız gerekenler.

Android uygulamadan atma sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olduğuna emin olmanız gerekiyor. Ardından Google Play’e girerek üst kısımdan menü çubuğunu açarak Uygulamalarım ve Oyunlarım sekmesine girmeniz gerekli.

Google Cüzdan güncellemesi Android kullanıcılarına yayılmaya başladı

Açılan ekranda güncellenmesi gereken bazı uygulamalar olduğunu göreceksiniz. Dilerseniz bunların tümünü güncelleyebilirsiniz. Ya da system webview güncellemesini yaparak bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. İşte bu kadar basit.

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra telefonunuzdaki uygulamadan atma sorunu da ortadan kalkacaktır.

Yeni Android virüsü

Bazı forumlarda system webview uygulamasının silinmesi ya da kaldırılmasından bahsedilmiş. Fakat bunun yerine direkt olarak güncelleme yapmanız daha kalıcı bir çözüm olacaktır. Çünkü uygulamanın kaldırılması başka sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Elbette yine de tercih sizin.

Bu yöntem sorunu uygulamadan atma sorunu yaşayan tüm Android telefonlar için geçerlidir.

Xiaomi, Huawei ve iQOO’dan üst üste erteleme kararları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir