Android P güncellemesini alacak telefonlar!

Android P güncellemesini alacak telefonlar

Android P güncellemesini alacak telefonlar ile karşınızdayız. Android P Beta güncellemesi ilk olarak bu telefonlara gelecek. İşte karşınızda Android P güncellemesini alacak telefonlar tam liste!

Google, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Google I/O 2018 etkinliğinde Android P sürümünü resmen tanıttı. Beta aşamasında giren Android P sürümü belli başlı modellere sunuldu. Biz de sizler için Android P güncellemesini alacak telefonları bir araya getirdik.

Android P güncellemesini alacak telefonlar!

Android P güncellemesini ilk olarak Google’ın üretmiş olduğu telefonlar olan Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri alacak. Google, bu yıl bir ilke imza atarak 3. parti telefon üreticileri ile anlaştı. Bu anlaşma sonucunda, Android P diğer telefonlara da erkenden gelecek.

Bu modeller arasında; Essential Phone, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21 ve Xiaomi Mi Mix 2S yer alıyor. Bu modellere güncellemenin ilerleyen haftalarda sunulması bekleniyor.

Android P güncellemesini alacak telefonlar

Bu firmalar Beta aşamasına katılacakları için güncellemenin Final sürümünü de rakiplerine göre daha hızlı bir şekilde sunacaktır.

Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Essential Phone, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21 ve Xiaomi Mi Mix 2S modellerinden birine sahipseniz; aşağıdaki linke tıklayarak Android P güncellemesinin nasıl yükleneceğini öğrenebilirsiniz.

Android P Beta nasıl yüklenir?

Google’ın Android P’nin testlerini Eylül ayına kadar tamamlaması ve Pixel modellerine sunması bekleniyor. 3. parti telefon üreticileri ise en geç 2019 başında bu sürümü telefonlarına sunacaktır. Bakalım, Android Oreo kullanım oranları ile yüzü gülmeyen Google, Android P ile kötü gidişata dur diyebilecek mi?