Amiral Gemisi GT 2 Pro ürününü Çin’de tanıttı

GT 2 Pro

Snapdragon 8 gen 1 ile çalışan realme GT 2 Pro modeli tanıtıldı. Şimdiye kadarki en ayrıcalıklı amiral model serisi olan realme GT2 serisi, realme için lüks segmentte çığır açan ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıya inovatif teknolojileri ve dönüştürücü tasarımlarıyla yeni sürprizler yaşatan bir kritik adım.

realme, kağıt sanatının sürdürülebilir konseptine dayalı sektörde ilk biyo-bazlı polimer tasarımını yaratmak için yeniden dünya çapında tanınmış endüstriyel tasarımcı Naoto Fukasawa ile iş birliği yaptı. 63 prototiple 12 aylık araştırma sonrasında nihai realme GT 2 Pro çeşitleri son teknoloji ustalık ile 0.1mm lazer işleme prosesini bünyesinde barındırıyor.

GT 2 Pro

Sürdürülebilir tasarım felsefesiyle uyumlu şekilde realme GT 2 Pro Master Edition modelinin arka kapağı ISCC+ sertifikalı SABIC LNP ELCRIN biyo-bazlı kopolimer materyalden üretildi. Fosil bazlı alternatiflerine kıyasla bu materyal benzer performans sunarken bir kilogram LNP ELCRIN biyo-bazlı kopolimer materyali başına iki kilogram CO2 azaltımı azalması sağlıyor. Ayrıca SABIC biyo-bazlı materyallerin kaynakları ham tall yağı veya hidrojenle işlem görmüş bitkisel yağ gibi gıda zincirleriyle rekabet etmeyen biyokütle atık veya artığından elde ediliyor.

GT 2 Pro

Ekran

Cihaz, en ileri Corning Gorilla Glass Victus ile korunan 525 PPI değerine kadar 2K UHD çözünürlüklü en iyi endüstriyel ekranla donatıldı. Ayrıca, eşsiz renkli ekranı 10bit ve 1.07 milyar, 0.5 JNCD değeri, 5,000,000:1’e kadar renk kontrast oranı içeriyor, HDR10+ sertifikasına ve DisplayMate A+ derecesine sahip. İlaveten 1-120Hz adaptif yenileme hızını destekleyen en ileri LPTO 2.0 teknolojisini kullanıyor ve bu da olağanüstü pürüzsüz görüntü ve optimum enerji verimliliği performansı sağlıyor.

GT 2 Pro

Performans

Bu ürün en son Snapdragon 8 Gen 1 Platformuyla çalışıyor. İleri 4nm işlem teknolojisine ve dünyanın ilk ARM v9 mimarisine sahip bu irin, %30 pik performans ve uzun süreli verimlilik desteği sunuyor.

realme, çip performansını maksimum seviyeye çıkarmak için 3 Santigrat derece soğutma değerine kadar 36761mm2’lik en büyük ve şaşırtıcı endüstriyel ısı yayılım alanını sağlıyor.  Soğutma alanı, uzun süreli pik performans sağlayan 4129mm² Paslanmaz Çelik VC alanına sahip yepyeni 9 katmanlı soğutma yapısıyla oluşturuldu.

Kamera

GT 2 Pro, dünyanın tek 150° ultra-geniş Kamerasını ve bir 40x mikro-lens kamerayı barındıran dikkat çekici üçlü kamera donanımı kullanıyor. 50MP ana kamera, All Pixel Omni-Directional PDAF ve OIS özelliklerine sahip IMX766 amiral düzey sensör barındırıyor.

Ayrıca 150 derece ultra geniş modu ve dünyanın ilk balık gözü moduyla eşleşen bir 50MP Samsung JN1 sensörüyle donatılan dünyanın ilk 150 derece ultra-geniş kamerası oldukça başarılı panoramalar çekebiliyor.

Rezonans teknolojisi iklim krizini önleyebilir: Yeni sistem