Ana SayfaGenelAMD, FidelityFX süper çözünürlük 2.1'i duyurdu  

AMD, FidelityFX süper çözünürlük 2.1’i duyurdu  

AMD popüler zamansal yükseltme teknolojisinin bir sonraki güncellemesi olan FidelityFX Süper Çözünürlük (FSR) 2.1’i duyurdu.

FidelityFX Süper Çözünürlük yani  FSR 2.1, gölgeleme ve parıldama gibi efektleri azaltırken, oyunlarda görüntü kalitesini iyileştiren algoritma güncellemelerini içeriyor.

GPUOpen.com’da oyun geliştiricileri için ücretsiz olarak indirilebilen FSR 2.1 desteği, Farming Simulator 22’nin en son güncellemesi ile oyuna eklendi. Hitman 3 için ise yakında çıkacak bir güncellemeyle aktif olacak. Ek olarak, AMD’nin Unreal Engine 4.26/4.27 ve Unreal Engine 5 için geliştirdiği FSR 2 eklentisi bazı ek iyileştirmelerle birlikte FSR 2.1’i destekleyecek şekilde güncellendi.

FidelityFX

AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlük, olağanüstü görüntü kalitesi sunarken desteklenen oyunlarda kare hızlarını artırmak için tasarlanmış zamansal yükseltme teknolojisidir. FSR 1 ve FSR 2 gibi, FSR 2.1 de tamamen açık kaynaklıdır ve rakiplerin ürünleri de dahil olmak üzere çok çeşitli donanımlarda çalışır.

AMD ayrıca FSR 2 desteğine kavuşacak 11 oyunu daha duyurdu ve bu, teknolojinin piyasaya sürülmesinden bu yana, yani dört aydan kısa bir sürede desteklenen toplam oyun sayısını 45’e çıkardı. Yeni oyunlar arasında Deep Rock Galactic, Destroy All Humans! 2 – Reprobed, Ghostwire: Tokyo, Scorn ve daha fazlası yer alıyor.

Apple Watch Ultra Türkiye fiyatı iPhone 13 fiyatı ile aynı!

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting