Ana sayfa Dosya Konusu Amazon Türkiye şimdiye kadar vasatı aşamadı

Amazon Türkiye şimdiye kadar vasatı aşamadı

Ha geldi, ha gelecek derken dünya perakende devi Amazon, sessiz sedasız bir şekilde Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Peki Amazon Türkiye şimdiye kadar beklentileri ne derece karşıladı? İşte yanıtı.

Sanırım teknoloji gündemini takip edip de Amazon ismini duymayan pek yoktur. Dünya perakende devi kısa süre önce Apple’ın ardından 1 trilyon dolar değere ulaşan ikinci şirket olmuştu.

Amazon kısa bir süre öncesine kadar ülkemizde hizmet vermemesine karşın, hayli popüler bir e-ticaret kanalıydı. Ülkemizdeki pek çok kişi, fiyatları, ürün politikası ve hizmet kalitesi nedeniyle diğer ülkelerde hizmet veren Amazon sitelerini tercih ediyordu.

Amazon, bu senenin başlarında Türkiye pazarına girmeyi düşündüğünü açıklamıştı. Nitekim bu açıklamanın ardından Amazon Türkiye için geri sayım başlamış oldu. Biraz gecikmeli de olsa Amazon Türkiye, Eylül ayı itibariyle resmen hizmet vermeye başlamış oldu.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler