Amazon EA için nabız yoklamaya devam ediyor

FIFA Online 4 çıktı

Teknoloji tarafında dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Amazon, oyun sektöründe bomba etkisi yaratacak bir satın alımın peşinde. Amazon’un Electronic Arts aşkı tekrardan ateş aldı. Peki satın alım bu sefer gerçekleşecek mi? İşte tüm detaylar.

Amazon EA için nabız yoklamaya devam ediyor. Oyun dünyası son zamanlarda pek çok büyük alım haberiyle sarsılıyor. Hatırlayacağınız üzere bu alanda yaşanan son gelişme, Microsoft’un Activision’u satın almasıydı. Aynı zamanda tüm zamanların en yüksek tutarlı alımı olan bu işlem sonucunda Microsoft Activision için tam 69 milyar dolar ödemek zorunda kalmıştı. Amerikalı şirket daha önce de 7,5 milyar dolar karşılığında Bethesda’yı bünyesine katarak, bu alanda ne kadar ciddi olduğunu göstermişti. Elbette Activision satın alımı henüz hukuki nedenlerden ötürü tamamlanamadı.

Amazon çalışanlarının şikayetleri bitmiyor

İşte sektörün yavaş yavaş Microsoft’un kontrolü altına geçmesi teknoloji dünyasında büyük tepkilere neden olurken, oyun dünyasında “boşta kalan” son büyük şirketin Electronic Arts olması, tüm taliplilerin iştahını arttırıyor.

Amazon Electronic Arts

Amazon EA için nabız yoklamaya devam ediyor

Bugüne kadar ortaya atılan iddialara göre, EA’yi satın almak isteyen üç şirketin olduğu konuşulurken, bu isimlerin Apple, Amazon ve Disney oldukları ifade ediliyordu. İşte dün ortaya atılan bir iddiaya göre Amazon, rakiplerinden çabuk davrandı ve EA’yi bünyesine katabilmek için resmi teklifte bulundu.

Amazon Prime Day

Bu haber sonrası bir anda karışan oyun dünyası, haberin gerçekliğini sorgulamaya başlarken EA hisseleri ise tavan yaptı. Ancak iddiaların ortaya atılmasından kısa bir süre sonra bu iddiayı haberleştiren CNBC, kaynaklardan alınan bilgilere göre ortada böyle bir teklifin olmadığını dile getirerek bu bilgiyi yalanladı. Ancak CNBC’nin bu haberine rağmen önümüzdeki hafta bu konuda ilginç gelişmelerin yaşanacağını bekleyenlerin sayısı hala bir hayli fazla.

Matrix gerçek mi? Hawaii’de garip ışıklar görüldü