Ana SayfaGenelAmazon çalışan politikasını değiştirdi!

Amazon çalışan politikasını değiştirdi!

Amazon pandemi sırasında geçici olarak izin verdikten sonra şimdi kalıcı olarak bir değişikliğe imza attı. Depo çalışanlarının cep telefonlarını çalışırken yanlarında tutmalarına izin verildi. İşte detaylar.

Anakart tarafından görülen dahili bir mesajda, “Çalışanların cep telefonlarını tesislerde yanlarında bulundurma isteklerinin farkındayız ve son iki yıl bunu güvenle yapabileceğimizi gösterdi” dedi. “Bu nedenle, tüm operasyon tesislerimizde geçici telefon politikasını dünya çapında kalıcı hale getiriyoruz.” Amazon, COVID-19 pandemisinin ardından mobil cihaz yasağını eski haline getirmeyi planladı.

Bununla birlikte, Illinois, Edwardsville’deki deposu bir kasırgada çökerek altı kişiyi öldürdüğünde, öfkeli çalışanlar güvenlik nedenleriyle kalıcı cep telefonu erişimi talep etti. Aralık ayında çalışanlar şirketin altı deposuna “Telefonlarımızı elimizden almak güvenlikle ilgili değil, bizi kontrol etmekle ilgili” diyerek bir dilekçe verdiler. Amazon’un Staten Island tesisinde sendikalaşmaya oy veren işçiler de cep telefonu erişimini önemli bir talep haline getirdi.

Amazon çalışan politikasını değiştirdi!

Şirket daha sonra “bir sonraki duyuruya kadar” fikrini geri aldığını bildirdi ve şimdi yasağı kalıcı olarak kaldırdı. Bu arada, başka bir Staten Island deposundaki 1.500 işçi, 2 Mayıs’ta başlayacak oy sayımıyla birlikte sendikalaşma konusunda oy kullanıyor. Şirket, depo çöküşündeki cezalardan kaçındı, ancak ABD güvenlik gözlemcisi OSHA, Acil Eylem Planı (EAP) ile ilgili sorunları keşfettikten sonra şirketten prosedürlerini gözden geçirmesini istedi. Açıkçası şirketin kurallarının çok katı olduğunu belirtmeye gerek bile yok.

Google Play Store güvenlik listelerini kullanıma sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting