Ana SayfaGenelAlibaba yeni e-ticaret sitesi kuruyor

Alibaba yeni e-ticaret sitesi kuruyor

Çin’in e-ticaret devi Alibaba, bu kez Çin dışındaki satıcıların da işlem yapabileceği, tüm dünyaya açık yeni bir e-ticaret sitesi kuracağını açıkladı.

Amazon’la rekabete odaklanmak isteyen e-ticaret devi, bu nedenle tüm dünyadaki satıcıların işlem yapabileceği yeni bir e-ticaret sitesi kuracak.

Alibaba Amazon’la yarışacak

Şirket, İtalya, Rusya, İspanya ve Türkiye’de işlem yapan Aliexpress’i başka ülkelere de genişletecek. Ardından ise Çin dışındaki satıcıların da işlem yapabileceği yeni iş modeline dönüştürecek. Böylece Alibaba da Amazon gibi, dünyanın her ülkesindeki satıcıların işlerinden kazanç sağlayacak bir şirkete evrilecek.

Öte yandan Amazon da bu dev rakibini kendi evinde vurmak için Çin’de faaliyet gösterme hazırlıklarına devam ediyor zira Çin pazarının bu yıl ilk defa ABD’yi geçerek, dünyadaki en büyük pazar olması bekleniyor.

Amazon da bu büyük pazardan pay almak için Çin’de operasyonlara başlamak için hazırlık yapıyor.

Netflix yeni Dark Horse dizilerine hazırlanıyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU