Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlıyor: Şaşırtan rapor

akıllı telefonlarda yeni

Yayınlanan bir rapora göre akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlıyor. Bu raporda en fazla dikkat çeken akıllı telefon şirketi ise Xiaomi oldu. İşte konu ile alakalı merak edilen tüm detaylar.

Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlıyor ve 2022 yılında birçok sektör değişikliğe uğrayacak gibi görünüyor. Bu sektörlerden bazıları hızlı bir büyüme elde ederken kimileri ise geri planda kalacak. Özellikle akıllı telefon şirketlerinde çok ciddi bir değişim olması bekleniyor. Piyasa ve şirket analisti Trendforce konu ile ilgili son derece önemli bir rapor yayınladı. Bu rapora göre büyüme oranları bakımından 2022 yılının yıldızı Xiaomi olacak.

Akıllı telefon şirketleri 2022 yılı ile birlikte toplam 1.39 milyar telefon satacak. Bu gerçek bir rekor anlamına geliyor. 2022 yılı genel olarak değerlendirildiğinde en fazla akıllı telefon satacak olan şirketlerin ise Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo ve Vivo olması bekleniyor. Bu markalar büyük oranda satışları elinde bulunduracak.

Apple ve Xiaomi rekabeti devam edecek

Samsung akıllı telefon alanında son derece farklı bir sistem izliyor. Şirket özellikle 2022 yılında neredeyse her hafta farklı bir akıllı telefon modeli tanıtacak. Bu bir noktada delilik gibi gelebilir. Ancak Samsung rakiplerine fark atmak için çeşitliliği mümkün olduğunca üst seviyelere çıkarmaya çalışıyor.

akıllı telefonlarda yeni

Yayınlanan raporlara bakıldığında Samsung markasının toplamda 276 milyon telefon satması bekleniyor. Apple ise ortalama 243 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirecek. Onu çok yakın bir sayı ile Xiaomi takip edecek. Şirketin 220 milyon cihaz satması bekleniyor. Oppo ve Vivo ise 208 ve 149 milyon cihaz satışı ile üst sıralarda yer alacak. Akıllı telefonlarda yeni bir dönem böylece başlayacak.

Xiaomi 12 mini ile tanışın: İsminin mini olduğuna bakmayın

Hem satış rakamlarının artması hem de şirketlerin birbirine yakın miktarda üretim yapacak olması dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinin büyük bir güç kazanacağını söyleyebiliriz. Peki sizce 2022 yılının akıllı telefon yıldızı kim olacak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir