Akıllı telefon kullanım oranı hayret ettirdi: Rakamlar yüksek

Honor, katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor

Akıllı telefon kullanım oranı ile ilgili yapılan yeni bir çalışma herkesi hayrete düşürdü. Ortaya çıkan son detaylara göre neredeyse yeni doğmuş çocuklar bile telefon kullanıyor. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Akıllı telefon kullanım oranı her zaman için merak konusu oldu. Yapılan yeni bir araştırma ile birlikte 6-11 yaş aralığındaki çocukların akıllı telefon kullanmasının ebeveynleri tarafından problem olarak görülmediği ortaya çıktı. Yaklaşık olarak 1007 ebeveyn ile yapılan bu araştırma Almanya’da gerçekleşti.

Ortaya çıkan araştırma sonuçlarına göre ebeveynlerin önemli bir bölümü akıllı telefon kullanımı ile ilgili çocuklarına karışmıyor. Bu araştırmaya katılan kişilerin yüzde 50 gibi bir bölümü 6 ile 11 yaş aralığındaki çocukların cep telefonlarıyla oynamasını normal karşılıyor.

Akıllı telefon kullanım oranı sürekli artıyor

Araştırma sonuçlarına bakıldığında 0 ile 14 yaş grubundaki çocukların yüzde 80 gibi bir bölümünün ebeveynler tarafından kontrol edilmediği ortaya çıktı. Yani bu yaş grubu internet konusunda tamamen savunmasız. Özellikle son dönemlerde bu konuda oldukça can sıkıcı hadiseler yaşanmıştı.

Akıllı telefon kullanım oranı

Yapılan araştırmalara bakıldığında çocuk sahibi olan ebeveynlerin sadece yüzde 62 gibi bir bölümünün çocuğunun akıllı telefonda ne yaptığını bildiği ortaya çıktı. Yani ebeveynler çok büyük oranlarda çocuklarının akıllı telefonları ile ne yaptığını tam olarak bilmiyor. Akıllı telefon kullanım oranı artarken ebeveyn kontrolü ciddi ölçüde azalıyor.

Oppo A55 akıllı telefon inceleme

Hatırlayacağınız üzere bir dönem mavi balina isimli oyun vardı. Bu oyun çocukların intiharına neden oluyordu. Ebeveynlerin internet konusunda çocuklarını tamamen başıboş bırakması bu tür oyunlarda hayatlarını kaybetmelerine neden olabiliyor. Peki siz tüm bu rakamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.