Ana SayfaAkıllı TelefonMobil Uygulama Kullanımı Hakkında Acı Gerçek

Mobil Uygulama Kullanımı Hakkında Acı Gerçek

Mobil uygulamaların kullanım oranları ve sıklıkları ile ilgili yayınlanan yeni rapor, teknoloji dünyasını şaşırttı. Bu rapora göre her 4 kişiden biri uygulamaları bir kez kullandıktan sonra bırakıyor.

Bildiğiniz gibi Google Play Store’da 2 milyondan fazla uygulama bulunuyor. Apple’ın App Store için ise bu rakam yaklaşık 1.5 milyon. Yani akıllı telefon sahipleri için binbir çeşit uygulama seçeneği bulunuyor. Ancak yeni yayınlanan bir rapor gösterdiki insanların büyük bölümü bu uygulamaların sadece ufak bir bölümünü kullanıyor. İndirilen uygulamaların ise çoğu tek kullanımdan sonra terk ediliyor.

2015-en-populer-mobil-uygulamalari

Localytics tarafından düzenlenen araştırmaya göre, insanların yüzde 80’inden fazlası akıllı telefonlarında sadece 5 uygulama kullanıyorlar. Üstelik bir uygulamayı 11’defadan fazla kullanıcıların oranı sadece yüzde 36. Bu da yetmezmiş gibi Localytics’e göre her 4 kişiden 1’i bir uygulamayı sadece bir kez kullandıktan sonra bırakıyor ve bir daha kullanmıyor. Bu durumun farkında olan Google birkaç ay önce Instant App programını başlatmıştı. Bu program sayesinde isteyenler herhangi bir uygulamayı indirmeden Google Play Store üzerinden test edebiliyorlar.

OnePlus 3’ün Yeni Görüntüleri Sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting