Ana SayfaGenelAkıllı telefon fiyatları artıyor!

Akıllı telefon fiyatları artıyor!

Akıllı telefonların fiyatları her ne kadar dünya genelinde artış eğilimi içerisinde olsa da, ülkemizdeki fiyatlar çok daha yüksek hızda artıyor. Ancak yakın zamanda yeni bir zam daha gelebilir!

Akıllı telefon fiyatları artıyor! Dünya zor bir süreçten geçiyor. Pandemi ile sarsılan dünya ekonomileri şimdilerde ise Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş yüzünden patlak veren enerji kriziyle mücadele etmeye çalışıyor. Öte yandan artan kuraklıklar, enerji üretiminde hidroelektrik santrallerine güvenen ülkeleri de olumsuz etkiliyor, tıpkı Tayvan’da olduğu gibi.

Android 12 şimdi Pixel telefonlara yayılıyor!

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan TSMC’ye ev sahipliği yapan Tayvan’da işler iyi gitmiyor. Artan kuraklık yüzünden sınırlı olan enerji üretim kapasitesinde kesintilerin yaşanmaya başlamasıyla birlikte, hükümet elektik tarifesinde yeni bir düzenlemeye gitti.

TCL, yeni akıllı telefonlarını CES 2021'de duyurdu!

Akıllı telefon fiyatları artıyor!

Tayvan yönetiminin aldığı karara göre bundan sonra daha fazla kullanandan daha yüksek tutarlarda ücret alınacak. Bu da aylık belli bir kotanın üzerinde elektrik tüketimi yapan şirketlerin ortalama %15 daha fazla ücret ödeyeceği manasına geliyor. Tabi ülkenin en büyük şirketlerinden biri olan ve aylık elektrik sarfiyatı yüz milyonlarca dolara tekabül eden TSMC’nin bu düzenleme sonrası maliyetlerinin hiçbir başka hesaba gerek kalmadan %15 artacağı kesin.

Xiaomi telefonlar

Tayvanlı şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, zam kararından sonra bütün planları bozulan TSMC bu yeni maliyeti kendi fiyatlarına yansıtacak. Bunun dolaylı yoldan anlamı ise, akıllı telefon fiyatları kısa bir süre içerisinde tüm dünyada artacak.

YouTube, spamler ile savaşmak için yeni araçlar sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting