Ana SayfaGenelAirbnb, yeni uygulaması ile tepki çekebilir

Airbnb, yeni uygulaması ile tepki çekebilir

Airbnb, ABD ve Kanada’da parti karşıtı bir sürüm test etmeye başlıyor. Şirket Haziran ayında dünya çapında ev sahibi mülklerdeki tüm parti ve etkinliklerin kalıcı olarak yasaklandığını duyurmuştu. İşte detaylar.

Airbnb, sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için COVID-19 salgını geldikten sonra bu tür kuralları geçici olarak getirdi. Ancak şimdi parti karşıtı eylemlerinde daha kararlı bir tutum sergilemeye başladı. Şirket, geçen Ekim ayında Avustralya’da benzer bir sürümü denemeye başladı. Airbnb, araçları kullandığı alanlarda yetkisiz tarafların sayısını yüzde 35 oranında azaltabildiğini söylüyor. Şimdi sistemi o ülkede daha geniş bir şekilde yayıyor.

Airbnb, yeni uygulaması ile tepki çekebilir

Parti karşıtı araçlar Airbnb kiralayan insanlarda belirli faktörlere dikkat edecek. Potansiyel konuğun ne kadar süredir bir Airbnb hesabına sahip olduğu, kaydın bulunduğu yerden ne kadar uzakta olduğu ve olumlu değerlendirme geçmişleri gibi unsurlar göz önüne alınacak. Sistem ayrıca seyahatin uzunluğunu ve birisinin hafta içi mi yoksa hafta sonu mı rezervasyon yapmaya çalıştığını da göz önünde bulunduracak.

Şirket bir blog yazısında, “Bu yeni sistemin, platformumuzdaki daha fazla kötü faktörü önlemeye yardımcı olurken, parti vermeye çalışmayan misafirler üzerinde daha keskin bir etkisi olacağını tahmin ediyoruz.” “Güven oluşturmak adına sürekli olarak ödünler vermeye istekli olsak da amacımız, ev sahiplerimizi ve misafirlerimizi desteklemek için bu sistemleri olabildiğince hassas ve adil hale getirmektir.” ifadelerini kullandı. Şirket, ABD ve Kanada’daki testin sonuçlarını detaylandıracağını söyledi.

Switch için Life is Strange remaster 27 Eylül’de geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting