Yale akıllı telefonlardan yönetilen güvenlik sistemleri ile IFA’da!

telefonlardan yönetilen güvenlik sistemleri

Smart Living konseptindeki yeni ürünlerini de tanıtan Yale’in akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilen güvenlik sistemleri tanıtıldı!

Yale, alanında Avrupa’nın en büyük, dünyanın sayılı fuarlarından biri olan IFA 2019’a (Uluslararası Tüketici Elektroniği ve Teknolojileri Fuarı) katılıyor. 6 – 11 Eylül 2019 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen fuarda ‘Smart Living’ konseptindeki yeni ürünlerini de tanıtan Yale’in standı, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılardan büyük ilgi görüyor.

Yale akıllı telefonlardan yönetilen güvenlik sistemleri ile IFA’da!

Yale Smart Living serisindeki ürünler, evde bağlantılı bir güvenlik sistemi oluşturup güvenliği tamamen akıllı telefondan kontrol etmeyi sağlayan çözümler sunuyor. Yale Türkiye Genel Müdürü Hasan Mavuş, eve girip çıkmak ve değerli eşyaları korumak için mobil teknolojinin kullanılmasının doğal bir gelişme olduğunu belirtiyor.

Tüketicilerin güvenli bir şekilde yapılması gereken bazı işlerinde uygulama tabanlı teknolojileri benimsediğine dikkat çeken Mavuş konuyla ilgili olarak, “2019 Global Dijital Raporu’na göre, Türkiye’de 76.34 milyon mobil abonelik bulunuyor. Mobil abonelikler yalnızca bir yılda üç milyon artış gösterdi.

1567687750 Press Release Sync alarm Amazon Alexa 1

Artık akıllı telefonlarımızı kullanarak sigortamızı başlatıyor, uçuş biletlerimizi rezerve ediyor, hatta doktorumuza danışıyoruz. Bu durum akıllı ev güvenliği için de geçerli. Geçmişte güvenliği kontrol etmek için ayrı bir kilit, anahtar, izlenebilir alarm sistemi ve ayrı bir CCTV sistemi gerekirken şimdi tüm bu unsurlar birleştirildi ve ortaya akıllı bir cihazla tek noktadan kontrol edilebilen bağlantılı bir sistem çıktı. Kullanıcılar akıllı kapı kilitleri ve alarmlar ile iç mekan ve dış mekan kameralarını bir araya getirerek kendi ihtiyaçlarına uygun bir ekosistem oluşturabiliyor” dedi.

Akıllı evlerin kontrolü tamamen kullanıcının elinde!

Mavuş sözlerine, “Akıllı evler artık daha çok gündeme geliyor ancak diğer yandan teknolojiye bağlı yaşam bazı kişiler için ürkütücü olabiliyor. Yale’in ev güvenliği cihazları serisi ise hem en gelişmiş korumayı sağlıyor hem de kullanıcıların mobil cihazların kontrolünü tamamen ele alarak her anlamda huzurlu olmalarına imkan tanıyor” diyerek devam etti.

Beko beyaz eşyada devrim yaratıyor!

Yale’in akıllı ve bağlantılı bir ev güvenliği sistemi oluşturmak için güvenilir iş ortaklarıyla bir araya gelerek güvenlik özelliklerini geliştiren ve çok daha olumlu bir kullanıcı deneyimi sunan avantajları sistemine ilave ettiğini vurgulayan Hasan Mavuş,Örneğin akıllı sistem Yale Sync Smart ev alarmları serisiyle uyumlu Signify’ın Philips Hue akıllı ışıklarıyla entegre edildiğinde, ev ışıklarının rengini değiştirerek hırsızları caydırıyor ve ev sahiplerine evlerinin korunduğunu görsel olarak da belirtiyor” diye konuştu.