Age of Empires 3 Definitive Edition beklenenden erken çıkacak

Age of Empires 4 için yeni oynanış videosu

Age of Empires 3 Definitive Edition, firmanın Twitter paylaşımına göre beklenen çok daha erken piyasaya sürülebilir.

Age of Empires 3 2005 yılında oyunseverle buluşmuştu. Büyük bir kullanıcı kitlesi kazananoyun için firma şimdi bir nevi modernleştirme ve oynanabilirliğini bir üst seviyeye çıkarmak için Age of Empires 3 Definitive Edition sürümü ile geliyor. Bu oyunun çıkış tarihi 2021 olarak ön görülüyordu. Ancak firmanın twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile bu tarihin daha erken olacağı görülüyor.

Age of Empires 3 Definitive Edition beklenenden erken çıkacak

Age of Empires 1 ilk olarak 1997 yılında çıkmıştı, kısa sürede binlerce bilgisayar kullanıcısına ulaşan oyunun 2000 senesinde ikincisi çıkmıştı. Bu ikinci oyun, bir efsanenin de doğuşu olmuştu. Yıllarca en çok oynanan strateji oyunlarının başında yer aldı. 20 yıllık bu oyun hala Voobly gibi çeşitli platformlardan oynanmaya devam ediyor. Twitch üzerinden de oyunun hala yayıncıları ve izleyicileri yer alıyor.

Oyunun bu kadar başarısında temel strateji oyunu en basit haliyle sunuyor olmasının yanında gerçekten zeka ve beceriye dayalı bir şekilde oyunu kurmaları diyebiliriz. Daha sonra çıkarılan oyunun serileri dahi Age of Empires 2 Conquerors kadar tutulmadı. Öyle ki Age of Empires 2 Conquerors oyunu çok sevilmesinden dolayı 20 yıllık oyunun HD versiyonu çıkarılarak Steam üzerinden kullanıcılara sunuldu. Daha sonra çıkarılan sürümlerden biri de Age of empires 3’dü. Oyun ikincisi kadar olmasa da hala büyük bir oynayıcı kitlesi yer alıyor. Durum böyle olunca firma bu oyunun bir güncellemesi, iyileştirmesi olarak Age of Empires 3 Definitive Edition’ı çıkarmaya hazırlanıyor.

İndirime giren PlayStation 4 oyunları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir