Age of Empires 4 duyuruldu!

aoe 4

Strateji oyunu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Age of Empires, yeni oyunuyla geri dönüyor. İşte Age of Empires 4 hakkındaki ilk detaylar.

Strateji oyunu denildiğinde akla gelen ilk oyunlardan birisi de hiç şüphesiz Age of Empires olacaktır. Özellikle Age of Empires 2’nin birçok oyun sever üzerinde derin izler bıraktığını da söyleyebiliriz. Her ne kadar serinin 3. oyunu ilk 2 oyunun başarısını yakalayamasa da yine de sevilen ender RTS oyunlarından biriydi. İşte bu seri yoluna 4. oyunuyla devam ediyor. Microsoft, devam etmekte olan Gamescom 2017’de efsanenin yeni oyununu duyurdu. Age of Empires 4!

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Age of Empires 4 projesinin Relic Entertainment tarafından yürütüleceği belirtildi. Relic Entertainment daha önce de Dawn of War ve Company of Heroes serilerinin yapımcılığını üstlenmişti. Yani AoE 4’ün başında strateji oyunları konusunda son derece deneyimli bir stüdyonun bulunduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Microsoft, Age of Empires 4 için bir de duyuru videosu yayınladı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere, duyuru videosu herhangi bir oynanış görüntüsü içermiyor. Bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Öte yandan Microsoft, Age of Empires 2 ve Age of Empires 3 için de Definitive Edition planlarının olduğunu açıkladı. Elbette henüz bu iki oyunun Definitive Edition versiyonları için erken. Zira daha ilk oyun için duyurulan Definitive Edition bile satışa sunulmuş değil.


Age of Empires 4 duyuruldu!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir