Activision CoD Modern Warfare boyutu hakkında konuştu

cod modern warfarer

Önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak olan Call of Duty Modern Warfare hakkında bir açıklama da yayıncı ekip Activision’dan geldi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Oyun dünyasının en köklü serilerinden biri olan Call of Duty yakında yeni oyunuyla PC ve konsollarımıza konuk olacak. CoD Modern Warfare 25 Ekim’de raflardaki yerini alacak.

Geçtiğimiz gün yayıncı ekip oyunun PC sistem gereksinimleri için bir tablo yayınlamıştı. Yayınlanan tabloda en çok dikkat çeken detay, CoD Modern Warfare’ı yüklemek için gerekli olan boş depolama alanıydı. Keza Activision oyunu yükleyebilmek için 175GB’lık boş alan olması gerektiğini ifade etmişti.

CoD Modern Warfare neden 175GB yer kaplayacak?

Dolayısıyla oyun için istenen depolama alanının bu kadar büyük olması kafaları karıştıdı. Çünkü devasa bir haritayla gelen RDR 2 bile 150 GB’lık boş alan istiyordu.

Gelen tepkiler üzerine Activision konu ile ilgili kısa bir açıklama yaptı. Yayıncı ekip tarafından yapılan açıklamada, Call of Duty Modern Warfare için belirtilen 175GB’lık depolama alanının güncellemeleri de kapsadığı söylendi. Yani oyunun ilk yükleme aşamasında PC’nizde 175GB’lık alan olmasa da yükleme yapabileceksiniz. Fakat güncellemeleri yüklemek için bu alana ihtiyacınız olacak.

MK11 ücretsiz olacak!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir