EA Sports FIFA 20 istatistiklerini paylaştı

fifa 21

Kısa süre önce raflardaki yerini alan FIFA 20, oyun severler tarafından ilgiyle karşılandı. EA Sports yeni FIFA oyununun 10 milyondan fazla sattığını açıkladı.

Futbol oyunu denildiğinde akla gelen ilk serilerden biri olan FIFA, geçtiğimiz günlerde yeni oyunuyla PC ve konsollarımıza konuk olmuştu. Bazı kesimler serinin yeni oyununu hayli beğenirken, bazıları ise pek fazla yenilik olmadığından, FIFA 20’nin selefi FIFA 19’un ek paketi gibi göründüğünden yakınmıştı.

Lakin tüm eleştirilere rağmen FIFA’nın yeni oyunu EA Sports’un kasasını doldurmaya devam ediyor. Yayıncı ekip tarafından paylaşılan bilgilere göre FIFA 20, çıktığı günden bu yana 10 milyondan fazla sattı. Ayrıca oyunda 450 milyondan fazla maç yapıldığı belirtildi.

1.2 milyardan fazla gol atılırken, Volta modunda da 5 milyondan fazla avatar oluşturuldu. EA Sports, FIFA’nın bu başarısından sonra oyunculara 8.000 Volta coin dağıtılacağını açıkladı.

fifa 20

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. FIFA’nın yeni oyunu PC, PS4, Xbox One ve Switch için eş zamanlı olarak satışa sunulmuştu. Oyununun Switch versiyonunda sokak futbolu yani Volta modu yer almıyor.

Call of Duty Mobile yayıncısını zengin etti