Ana SayfaGenelActivision Blizzard, personel şikayetiyle karşı karşıya

Activision Blizzard, personel şikayetiyle karşı karşıya

Amerika İletişim İşçileri, şirketi sendikalaşma çabaları nedeniyle işçilere misilleme yapmakla suçlayarak Activision Blizzard şirketine haksız emek uygulamaları şikayetinde bulundu. İşte detaylar.

Hatırlarsanız, Activision Blizzard stüdyosu Raven Software’deki kalite güvence çalışanları Ocak ayında sendikalaşma planlarını açıklamıştı. Bu, Activision’ın gerçekleştirdiği bazı işten çıkarmaların ardından geldi. Stüdyodaki işçiler olayın ardından greve gitti ve tüm eski çalışanların tam zamanlı çalışan olarak işe alınmasını talep etti. Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na sunulan şikayette CWA, şirketi çalışanlarını işten atarak federal yasayı ihlal etmekle suçladı. Grup ayrıca Activision’ın QA ekibini dağıtarak ve sendikanın tanınmasını talep etmelerinden sadece birkaç gün sonra test uzmanlarını diğer departmanlara yerleştirerek stüdyoyu yeniden düzenlediğine dikkat çekti. Buna ek olarak, Activision Blizzard’ın işçilerin sendikalaşma çabalarına yanıt olarak Nisan ayında maaşları ve sosyal yardımları alıkoyduğu iddia edildi.

Activision Blizzard, personel şikayetiyle karşı karşıya

Önceki raporlara göre, şirket ayrıca aktif ve güçlü bir şekilde işçileri sendikalaşmaya oy vermekten caydırdı. Sendika organizatörü Jessica Gonzalez, Ocak ayında Twitter’da Activision Başkan Yardımcısı Chris Arends’in kilitli bir Slack kanalında sendikalaşmanın faydalarını azaltan bir mesaj yayınladığını açıklamıştı.

The Washington Post’tan bir haber de, şirket yönetiminin, işçileri örgütlenmekten caydırmak için kasaba toplantıları düzenlediğini ve “Lütfen hayır oyu verin” yazan bir mesaj içeren e-postalar gönderdiğini söyledi. Bu çabalar başarısız oldu, Raven’da sendikalaşma seçimi 19’a karşı 3 oyla kazanıldı.

Game Workers Alliance/CWA organizasyon komitesi üyeleri Erin Hall şunları söyledi:Maaş artışlarının ve diğer faydaların yeniden düzenlenmesi, kesilmesi ve şirketin işten çıkarılan test uzmanlarını yeniden işe almaması, Activision’ın açıkça bizi korkutmaya ve Ulusal Çalışma İlişkileri Yasasını ihlal ederek sendika seçimimize müdahale etmeye yönelik girişimleriydi.” Bu arada, bir Activision sözcüsü Bloomberg’e gönderilen bir açıklamada iddialara itiraz etti.

Winklevoss ikizleri Facebook’tan sonra bir darbe de kriptodan yedi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting