Activision Blizzard aşı politikası ile ilgili yeni bir karar aldı

Activision Blizzard aşı politikası ile ilgili yeni bir karar aldı

Activision Blizzard, ABD’li şirket çalışanları için aşı zorunluluğunu resmen kaldırıyor. İşçiler protesto için ayaklanmaya karar verdiler. İşte detaylar.

Şirket, The Verge’e görevi sona erdirdiğini doğruladı. Activision Blizzard çalışanlarının daha iyi çalışma koşullarını savunan bir kuruluş olan A Better ABK, Cuma günü, çalışanların protesto amacıyla 4 Nisan’da işten ayrılacağını duyurdu. Eski bir Activision Blizzard çalışanı ve A Better ABK’nın kurucusu olan Jessica Gonzalez, başlangıçta Perşembe akşamı Twitter’da şirketin aşı politikasını değiştirdiğini açıkladı. Bir dizi ekran görüntüsünde, şirketin baş idari yetkilisi Brian Bulatao tarafından gönderilen bir e-postanın metni paylaşıldı. Gonzalez’in paylaştığı metinde Bulatao, “Hemen geçerli olmak üzere, tüm ABD çalışanları için aşı zorunluluğumuzu kaldırıyoruz” diyor.

Activision Blizzard aşı politikası ile ilgili yeni bir karar aldı

ABK Workers Alliance’dan bir temsilci, “Blizzard ve ActivisionBlizzard, göreve dönüşün bir parçası olarak üç ay boyunca birkaç geri bildirim oturumu ve anket düzenledi. Bunların sonunda göreve başlayan işçiler için aşıyı zorunlu kılmaya karar verdiler” ifadelerini kullandı.

Cuma günü, Bulatao, şirketin politikalarını netleştirmek için başka bir e-posta gönderdi. The Verge ile paylaşılan e-postada, “Çalışanlarımızın çoğu için hala gönüllü bir ofise dönüş fırsatı kapsamında faaliyet gösteriyoruz” dedi. “ABD’deki binalarımıza girmek için şirket genelinde aşı gerektiren bir temelde olmasak da, çalışanlar için en iyi sonucu veren süreçleri ve politikaları belirlemek hala Activision Publishing, Blizzard ve King’in liderlerine bağlıyız” ifadeleri kullanıldı.

OPPO Reno7 Lite 5G teknik özellikleri ve fiyatı sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir