4K ekranlı Xperia XZ2 Premium tanıtıldı! İşte özellikleri!

xperia xz2 premium

#İŞBİRLİĞİ

Kamera tarafında önemli farklar var

Muhtemelen Xperia XZ2 Premium ve XZ2 arasındaki en büyük fark kamera tarafında ortaya çıkıyor. Hatırlanacağı üzere Xperia XZ2, 19MP’lik tek bir ana kameraya sahipti. Xperia XZ2 Premium ise 19MP + 12 MP’lik çift ana kamera modülü ile geliyor. Bu kameralardan 19MP olaranı f/1.8, diğeri ise f/1.6 diyafram aralığına sahip. Ayrıca 30 fps’te 2K, 60 fps’te 1K, aynı şekilde 960 fps’te de 1K çözünürlüğünde videolar çekebiliyorsunuz.

Telefonun ön tarafında ise f/2.0 diyafram aralığına sahip 13MP’lik bir kamera mevcut. Açık konuşmak gerekirse, Sony bu kamera özellikleri ile sektördeki diğer amiral gemisi modellerine rahatlıkla kafa tutabilir. Elbette kağıt üzerinde yazanlardan ziyade somut fotoğrafları gördükten sonra yorum yapmak daha mantıklı olacaktır.

Sonuç olarak ekran ve kamera tarafındaki artılarıyla öne çıkan Sony Xperia XZ2 Premium yakında satışa sunulacak. Sony fiyat ve çıkış tarihi hakkında net bir açıklamada bulunmadı. Fakat 2018’in Yaz aylarında telefonun raflardaki yerini alacağı belirtildi. Siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan modelin Türkiye’de satılıp, satılmayacağı ise henüz kesinleşmiş değil.

Sayfa 1: Sony’nin 4K ekran ısrarı sürüyor
Sayfa 2: Teknik özellikler
Sayfa 3: Tasarım detayları
Sayfa 4: Asıl fark kamera tarafında

xperia xz2 premium