Xperia XZ2 Premium için ilk tanıtım videosu yayınlandı

xperia xz2 premium 1

Hatırlanacağı üzere Sony, geçtiğimiz gün yeni amiral gemisi modeli Xperia XZ2 Premium’u tanıtmıştı. Xperia XZ2 Premium özellikle 4K HDR ekranı ve çift ana kamerası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Japon teknoloji devi, bu Yaz satışa sunacağı Premium modeli için ilk tanıtım videosunu da yayınladı. İşte o video.

Xperia XZ2 Premium, kamerası ile dikkat çekecek

Sony yeni amiral gemisi modeli için yayınladığı tanıtım videosunda temel olarak telefonun kamerasına odaklanmış. Bilindiği üzere bu yılın başlarında tanıtılan ve kısa süre önce satışa sunulan XZ2 ve XZ2 Compact’ta tek bir ana kamera mevcuttu. XZ2 Premium bu açıdan sahip olduğu çift ana kamera ile önemli bir yenilikle gelecek.

Şimdilik XZ2 Premium’un kullanıcılarına nasıl bir fotoğraf ya da video deneyimi sunacağı bilinmiyor. Lakin Sony’nin kamera tarafında son derece başarılı bir firma olduğu zaten biliniyor. Dolayısıyla tek kamerayla bile kullanıcılarını memnun etmeyi başarmış bir firmanın, çift kameralı telefonuyla hayal kırıklığı yaratması pek de olası değil. Muhtemelen XZ2 Premium, kamera anlamında pazardaki en başarılı telefonlardan biri olacaktır.

Sony’nin Xperia XZ2 Premium için yayınladığı tanıtım videosunda öne çıkan bir diğer unsur ise 4K çözünürlüğe sahip HDR ekran. Öyle görünüyor ki Sony, 4K ekran konusunda ısrarcı olmaya devam edecek.

Henüz fiyatı belli olmayan XZ2 Premium, ülkemizde de muhtemelen 5000TL civarında bir etikete sahip olabilir.

4K ekranlı XZ2 Premium tanıtıldı! İşte özellikleri!