4K ekranlı Xperia XZ2 Premium tanıtıldı! İşte özellikleri!

xperia xz2 premium

#İŞBİRLİĞİ

Tasarım yine hayal kırıklığı

Sony’nin genel olarak en çok eleştirildiği noktalardan birisi de tasarım çizgisi. Hatırlanacağı üzere Japon teknoloji devi OmniBalance ismini verdiği tasarım çizgisini Xperia XZ2 ve XZ2 Compact ile terk etmişti. Fakat Sony’nin yeni tasarım çizgisi de teknoloji severler tarafından pek beğenilmemişti.

XZ2 ile en azından 18:9 en boy oranına sahip ekran kullanımına geçen Sony, enteresan bir şekilde Xperia XZ2 Premium ile tekrardan 16:9 en boy oranına sahip ekrana dönüş yaptı.

Tasarımsal anlamda XZ2’den pek de farklı durmayan XZ2 Premium, 80x158x11.9 mm ölçülerinde ve 236 gramlık ağırlığa sahip. Ön tarafında 5.8 inçlik 4K HDR LCD ekran bulunan telefonun, ekran/gövde oranı ise yüzde 74 dolaylarında. Sektördeki bazı üreticilerin yüzde 90’ın üzerine çıktığı düşünülürse, Sony bu konuda hala çok geride.

Telefonun arka kısmında ise orta kısımda dikey olarak konumlandırılmış çift ana kamera ve onun hemen altında bulunan bir parmak izi okuyucusu mevcut. Bu zaten alışık olduğumuz bir diziliş şekli. Asıl sürpriz olan şey ise Sony’nin çift ana kamera kullanmaya karar vermiş olması.

Sayfa 1: Sony’nin 4K ekran ısrarı sürüyor
Sayfa 2: Teknik özellikler
Sayfa 3: Tasarım detayları
Sayfa 4: Asıl fark kamera tarafında

xperia xz2 premium 1