Apple İki Farklı 4. Nesil AirPods Çıkarmayı Planlıyor

Apple kulaklık

Merakla beklenen 4. nesil AirPods hakkında detaylar ortaya çıktı. Cupertino merkezli firma iki farklı model piyasaya sürecek.

Bloomberg’ten Mark Gurman’a göre 4. nesil AirPods eylül ya da ekim civarında satışa sunulacak. Gurman, Apple’ın bugüne kadar ki en büyük AirPods lansmanına hazırlandığını düşünüyor. 20 ile 25 milyon arasında AirPods 4’ün üretileceği iddia ediliyor. Bununla birlikte yeni kulaklıklar iki farklı model olarak piyasaya çıkacak. Bu modellerden B768(M) kod adlı yeni AirPods’ta aktif gürültü önleyici özelliği olacak ve bul uygulamasını destekleyen şarj kutusuyla satışa sunulacak. Sözünü ettiğimiz her iki özellik daha ucuz olan B768(E) modelinde ise yer almayacak. Yeni kulaklıklar daha şık ve yeni bir tasarıma sahip olacak. Tabii ki şarj kutularında da Lightning yerine USB-C portunu göreceğiz.

4. nesil AirPods

Apple’a yakın kaynaklar 4. nesil AirPods’un çıkmasıyla birlikte AirPods 2 ve 3’ün piyasadan kaldırılacağını da söyledi. Kaynaklar, “Apple iki farklı model çıkaracak ve bunlardan biri uygun fiyata satılacak. Eski kulaklıkların üretimi ve satışı son bulacak” açıklamasını yaptı.

AirPods 4, Apple’ın bu sene içinde çıkaracağı tek yeni kulaklık olmayacak. Yeni bir AirPods Max modelinin de çıkacağı ileri sürüldü. Kaynaklar yeni AirPods Max’in farklı yeni renk seçenekleri ve USB-C portu içereceğini iddia etti, bunlar dışında donanımsal olarak yükseltme içermeyecek. Kulaklığın 4. nesil AirPods’larla birlikte tanıtılması bekleniyor.

iPhone 16 Ultra İnce Çerçeveye Sahip Olacak