Yeni AirPods ve HomePod için ilk bilgiler geldi!

Yeni AirPods ve HomePod

Apple’ın gelecek yıl tanıtacağı yeni AirPods ve HomePod ürünleri hakkında ilk bilgiler geldi. Bakalım yeni AirPods ve HomePod, ilk nesil modellere göre farklı özellikler sunacak mı?

iPhone 7 etkinliğinde kablosuz kulaklığı AirPods‘u tanıtan Apple, iPhone X etkinliğinde ise akıllı hoparlörü HomePod’u tanıtmıştı. Ses teknolojilerine son dönemde ağırlık veren Apple’ın yeni yol haritası bugün ortaya çıktı.

Cupertinolu firmanın 2019 yılında tanıtacağı ses ürünleri hakkında yayınlanan rapor, yeni AirPods ve HomePod ürünleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Yeni AirPods ve HomePod nasıl olacak?

Bugün gelen raporlara göre; 2. nesil AirPods, suya karşı dirençli olacak. Ancak bu suya karşı direnç, yağmur damlaları ve ter ile sınırlı olacak. Yani kulaklığı takayım yüzeyim gibi bir durum söz konusu değil.

Raporda; 2. nesil AirPods’un menzilinin de genişletileceği bilgisi yer alıyor. Ayrıca yeni AirPods, Hey Siri komutunu algılayabilecek. Bu ürün ile ilgili gelen son bilgi ise; AirPods’un Premium sürümünün bulunacağı ve daha pahalı olacağı yönünde.

Yeni AirPods ve HomePod

Apple AirPower ne zaman satışa sunulacak?

Gelelim 2. nesil HomePod ürününe. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan HomePod’un, 2019 yılında yenilenmesi bekleniyor. 2. nesil HomePod’un tasarımsal açıdan yenilik sunmayacağı söyleniyor. Yeni HomePod, daha gelişmiş hoparlörlere sahip olacak. Ayrıca, HomePod’un Google Home mini gibi daha küçük bir sürümünün de bulunması bekleniyor.

Yeni AirPods ve HomePod

Yeni nesil AirPods ve HomePod’un 2019 yılında tanıtılacak olan yeni iPhone modeli ile birlikte sergilenmesi bekleniyor. Son olarak Apple’ın 2018 sonunda kablosuz kafa üstü kulaklık modelini tanıtma ihtimalinin olduğunu belirtelim.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin