Ana Sayfa Genel 3Doodler ile evde 3D üretim

3Doodler ile evde 3D üretim

3 boyutlu baskı sistemlerinin, 3D yazıcıların üretiminin arttığı ve fiyatlarının düştüğü dönemde, oldukça şık ve kullanışlı bir kullanım sunacak olan 3Doodler görücüye çıktı.

WobbleWorks LLC. tarafından başlatılan bir proje olan 3Doodler, 30.000 $ lık hedefi Şubat ayı içerisinde aşmıştı. Ekim ayı gibi piyasaya sürülmesi beklenen 3Doodler, dünyanın ilk üç boyutlu baskı kalemi olma özelliğiyle öne çıkıyor.

IFA fuarında stand kurulup tanıtımına başlanan 3Doodler, sıcak silikon makinesi gibi tasarlanan bir cihaz, 3mm ABS ya da PLA plastik malzemesini sıcaklık yardımıyla eritiliyor ve eritilen madde ile çizimler ve 3D tasarımlar yapılmasına olanak sağlıyor. Her kişinin kullanabileceği boyutlarda ve kalem formunda hazırlanan 3Doodler, kullanıcılara sorunsuz ve keyifli bir kullanım olanağı sağlıyor.

3Doodler
3Doodler

Sadece 200 gr ağırlığında bulunan 3Doodler’ ın 2 kullanım modu bulunuyor. Yavaş ve Hızlı. Yapacağınız tasarıma göre bu iki moddan birini seçebilirsiniz. Kalem şeklinde olan 3Doodler, sol elini kullanan kullanıcılar için çok da kullanışlı olarak tasarlanmamış. Her ne kadar çocukların zihin gücü yaratıcı olsa da, eriyen plastiğin 270 dereceye kadar sıcak olduğu göz önüne alınırsa, 12 yaş altı çocukların bu ürünü kullanması biraz riskli görülüyor.

Eifel kulesinden, minik bir kediye, küçük bir toptan 3 boyutlu herhangi bir yazıya kadar her şeyi yapabileceğiniz 3Doodler’ ın ön sipariş fiyatı 99 dolar olarak belirlenmiş. Şu anda ön sipariş vermeniz halinde ise Şubat ayı içinde 3Doodler’ ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

3Doodler
3Doodler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting