2023’te 5G’li telefon almak mantıklı mı? İşte cevabı

Endüstri 4.0 5G

Türkiye’ye henüz 5G gelmiş değil. Söylentilere göre önümüzdeki yıl ülkemizde 5G tarafındaki ilk adımlar atılmış olacak. Peki 2023 itibariyle 5G’li bir telefon almak ne kadar mantıklı? İşte bu sorunun yanıtı.

2023’te 5G’li telefon almak mantıklı mı? İşte cevabı. Akıllı telefon pazarındaki dengeler tamamen değişmiş durumda. Geçtiğimiz yıla kadar 5G destekli modellerin fiyatı hayli yüksekti. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile birlikte işler değişti. Hali hazırda 5G destekli modellerin fiyatları da hayli ucuzlamış durumda.

Endüstri 4.0

Bunun yanında 4G yani LTE destekli cihazlar da fiyat tarafında hayli uygun konuma gelmiş durumdalar. Peki şimdi kullanıcılar için hangi seçenek daha avantajlı? 5G destekli bir telefon mu yoksa 4G yani LTE destekli bir cihaz mı?

Hemen belirtelim. Hali hazırda ülkemizde 5G desteği yok. Açıkçası ne zaman geleceği de belli değil. Bu süreç 1 yıl da olabilir 2 yılda. Fakat en geç 2023 yılında 5G’nin Türkiye’de kullanılabilir olması bekleniyor.

Oppo A93s 5G

2023’te 5G’li telefon almak mantıklı mı? İşte cevabı

Bu açıdan bakıldığında eğer çok sık telefon değiştiren biri değilseniz 5G destekli bir telefon almanız daha mantıklı olabilir. Yani 5G destekli bir telefon alırsanız, 5G’ye geçildiğinde de bu telefon sizi eksiksiz bir şekilde idare edebilir.

Ericsson 5G

Eğer 4G destekli bir telefon alırsanız bu cihaz 2 – 3 yıl sonra gelecek olan 5G teknolojisini desteklemeyecektir. Eğer 5G yani kablosuz veri hızı sizin için çok önemli değilse 4G destekli bir telefon da pekala işinizi görecektir.

Kripto paralarda ayı sezonu ne demek? Şu anda ayı sezonunda mıyız?