Ana sayfa Akıllı Telefon 2020'de 5G destekli telefon satışları patlayacak!

2020’de 5G destekli telefon satışları patlayacak!

Akıllı telefon sektöründeki önde gelen parça üreticilerinden TMSC 5G destekli akıllı telefon modellerinin 2020’de yok satacağı görüşünde. İşte konu hakkındaki detaylar.

5G teknolojine geçiş sürecindeki ilk adımlar geçtiğimiz yıl atılmaya başlamıştı. Nitekim 2019’la birlikte satışa sunulan 5G destekli model sayısında da önemli bir artış yaşandı. Fakat hala sektördeki 5G destekli telefon sayısı istenilen seviyelere ulaşmış değil.

Bu durumun temel nedeni ise henüz 5G’nin tam olarak yayınlaşamamış olması. Hali hazırda pek çok ülke 5G teknolojisine geçmiş durumda. Fakat bu teknolojinin kullanıma sunulduğu bölgeler hayli sınırlı. Hal böyle olunca kimse 5G’li telefon almaya yanaşmıyor. Çünkü şu sıralar 5G’li telefonlar LTE teknolojisine sahip modellere göre hayli pahalı.

5g destekli telefonlar

Fakat bu durum 2020 ile birlikte değişecek. Akıllı telefon sektöründeki önemli isimlerden biri olan TSMC, 2020’de 300 milyondan fazla 5G’li telefonun satılacağını iddia ediyor. Bu hayli yüksek bir sayı.

Elbette 5G destekli modellerin bu satış rakamına ulaşabilmesi için fiyatların düşmesi ve kapsama alanının da genişletilmesi gerekiyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Pixel 4 tanıtıldı! İşte özellikleri

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler