2020’nin en iyi oyun tablet modelleri

2020’nin en iyi oyun tablet modelleri

Mobil cihazlar, oyun dünyasında,  gün geçtikçe daha çok kabul görüyorlar. Önceki nesillere göre çok daha iyi donanımlı olan yeni nesil mobil cihazlar yavaş yavaş oyun konsollarla da rekabete girmek üzereler. Durum böyle olunca bizler de  bu yılın en iyi oyun tablet ürünlerini bir araya getirmek istedik.

Akıllı telefonlar ve Tablet ürünleri artık daha kompleks mobil oyunlarını rahatlıkla çalıştırabiliyorlar. Hatta üreticiler oyunculara özel akıllı telefon ve oyun tablet ürünleri geliştirdiklerine de şahit oluyoruz. Bu esasında önemli bir gelişme.  Çünkü yeni nesil mobil cihazlar yavaş yavaş oyun konsollarla rekabete girişecek gibi görünüyor.

2020’nin en iyi oyun tablet modelleri

Hatırlayanlar bilir. League of Legends, Fortnite ve Counter Strike gibi oyunları hep bilgisayarlarda oynuyorduk. Mobil pazarın büyümesi ve teknolojik olarak da ciddi bir yatırım alması bu oyunların mobil sürümlerinin geliştirilmesine yol açtı. Dolaysıyla birçok oyuncu ister istemez bu ürünlere hatta daha çok oyun Tablet ürünlerine kaymasına neden oldu.

Bunu bilen üreticiler, mobil oyun pazarı için ekstra güçlendirilmiş ürünleri de piyasaya sürdüğünü de biliyoruz.  Mobil dünyaya geçmek isteyen oyuncular bu yüzden yatırımlarını çok iyi yapmak zorundalar.

Hangi oyunlar uygun   

Günümüzde hemen hemen her türlü oyunun mobil sürümü mevcut. Fakat her oyunun mobil sürümü illa ki bu oyun dünyası için uygun olduğu anlamına gelmiyor. Bazı platformlar ne yazık ki mobil platformlara dönüştürülemiyor.  Örneğin gerçek zamanlı strateji oyunlarında en büyük tadı PC sistemlerinde alırsınız. Başka hiçbir platform bu oyun zevkini size veremez. Benzer bir durum Futbol oyunları için de geçerli. Bu oyunlar en büyük zevki, elinizde bir analog kol ile oynadığınızda alırsınız.

2020’nin en iyi oyun tablet modelleri

Buna karşın bazı oyunlar dokunmatik ekran ile daha rahat oynanabiliyor. Örneğin bilmeceler ve objeleri kaydırmanız gereken oyunlar. Koşan bir kişiyi rahatlıkla hareket ettirdiğiniz Jump and Run oyunlar, Tablet ve akıllı telefonlar için çok eğlenceli hale geliyor. Benzer bir durum kart ve okey tarzı Match 3 Games olarak adlandırılan oyunlar için de geçerli.

En iyi oyun Tablet modelleri

Piyasaya baktığımızda bazı Tabet modelleri zengin donanım birleşenleri ile kendilerini farklılaştırıyorlar. Güçlü bir işlemci, performanslı grafik yongası, uzun pil ömrü ve yüksek kapasite bir oyuncunun ihtiyaç duyduğu donanımların başında geliyor. Durum böyle olunca en iyi oyun tablet ürünlerinde listenin başını Apple’ın iPad Pro ürünü alıyor.

Apple iPad Pro

Apple iPad Pro

Apple iPad Pro, A12X Bionic işlemcisi sayesinde oldukça performanslı. Bu işlemcinin açamadığı oyun yok. Bununla birlikte 12.9 inç ekranı ile oyun zevki bir üst basamağa taşınıyor. iPad Pro sadece oyun için değil, yüksek performans arayan herkese hitap ediyor.  Fakat bunun da yüksek bir bedelli var.

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S6

İkinci sırada Samsung’un Galaxy TAb S6 ürünü yer alıyor. Bu ürün bir çok Android kullanıcılar için en favori ürünlerden biri. Öyle ki bu ürün Apple iPad’in performansı ile yarışabilecek güçte.  Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisi hiçbir oyunda zorlanmıyor. Ayrıca 8 GByte belleğin ürünün performanstan ödün vermemesini sağlıyor. Oyunları daha keskin ve zengin bir renk aralığı sunan 10.5 inç AMOLED ekran da çok önemli bir avantaj sağlıyor.

 

Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro

Bizim en sevdiğimiz ürünlerden biri kuşkusuz MatePAd Pro. Bu ürün bir iPad Pro katili. Hatta an itibarıyla en güncel ve gelişmiş Android tabletlerden bir tanesi. Huawei’in kendi işlemcisi olan Kirin 990 ile gelen cihaz, 6 Gbyte bellek ile ayaklarınızı yerden kesebilir. 10.8 inç ve 2560×1600 çözünürlük değerine ulaşan LCD ekran her türlü ortamda oyun oynamanızı sağlıyor. Her türlü oyunu rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz. Peki bu ürün neden üçüncü sırada? İlk olarak fiyatı birçok kişiye tuzlu gelebilir. Bundan da önemlisi ise daha çok başında olan ama inanılmaz hızlı gelişen kendi ekosistemine sahip olması. Google desteğinin olmamasından dolayı sadece ekosisteminde olan oyunları oynayabiliyorsunuz.

Huawei MediaPad M5 8

Huawei MediaPad M5 8

Küçük taşınabilir bir tablet arayan kişiler için tavsiyemiz Huawei MediaPAd M5 8 olur. 8.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan bu tablet 2560 x 1600 piksel çözünürlüğüne ulaşıyor. Üzerinde sekiz çekirdekli Kirin 960s işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci 4 Gbyte bellek sayesinde birçok oyunu rahatlıkla açabiliyor. Kapasite 32’den 128 Gbyte seçeneklerinde bulunuyor ki bu birçok oyuncu için yeterli. Ürünün en önemli özelliği üzerinde bulunan iki adet hoparlörün çok iyi bir performansa sahip olması. Oyunları yüksek kalitede oynamanız fazlasıyla mümkün.

 Sonuç

Tablet ve akıllı telefonlarda oyun oynamak gün geçtikçe daha popüler olmaya başlandı. Bu cihazlar zamanla resmen evrim geçirdiler ve gerek konsol gerekse de PC sistemleri ile rekabete girmeye başladılar. Yeni nesil teknolojiler ve güçlü donanım birleşenleri üzerinde barındıran bu Tablet ve akıllı telefonlar sayesinde, mobil oyun endüstrisi de daha kompleks oyunlar üretmeye başladı. Görünen o ki özellikle Tablet ürünleri bu değişimden kendisine önemli bir pay çıkartacak.

iPhone 11 üretimi için kritik karar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir