2018 model iPhone’ların şarj adaptörü şaşırtıyor!

iPhone USB Type C

2018 model iPhone modellerinin şarj adaptörü sızdı. Apple, bu yıl USB Type-C destekli adaptöre geçiş yapacak gibi görünüyor. 2018 model iPhone’ların kutu içeriği oldukça zengin olabilir.

Apple, 2018’in Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtacak. 2018 model iPhone modellerinin üç farklı varyant ile gelmesi bekleniyor. Bunlardan ikisi amiral gemisi modeli olacakken, üçüncüsü ise fiyatı daha uygun olması için bazı özelliklerden feragat edilecek. Bugün ise üst seviye iPhone modellerinde kullanılacak olan şarj adaptörü ortaya çıktı.

2018 model iPhone modellerinde şaşırtan sürpriz!

Bildiğiniz gibi Apple, MacBook Pro modelleri ile USB Type-C’ye geçiş yapmıştı. Ancak Apple, iPhone X‘da bile eski USB bağlantısını tercih etmişti. Kullanıcılardan büyük tepki alan bu eski bağlantı tipi, yeni iPhone modelleri ile yerini USB Type-C‘ye bırakacak. Ancak yeni iPhone’ların girişi yine Lightning olacak. Sadece adaptöre ve PC’ye takılan ucu USB Type-C olacak.

18W destekli olacak bu yeni adaptör nihayet hızlı şarj destekli olacak. Bildiğiniz gibi 6.099 TL’ye iPhone aldığınızda hızlı şarj özelliğini kullanabilmek için ekstradan 360 TL daha vermeniz gerekiyordu.

iPhone 11 Geekbench testinde görüntülendi!

2018 model iPhone

Apple gelen bu tepkilerden sıkılmış olacak ki bu tip bir hamleyi yıl sonunda yapma kararı almış. Bakalım kullanıcılarını son yıllarda az da olsa dinlemeye başlayan Cupertinolu dev, 2018’in sonunda nasıl bir iPhone modeli ile karşımıza çıkacak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir