Ana SayfaGenel15 Mayıs geliyor! WhatsApp için tamam mı devam mı?

15 Mayıs geliyor! WhatsApp için tamam mı devam mı?

Facebook’un değiştirdiği yeni WhatsApp kullanıcı sözleşmesi 15 Mayıs’tan itibaren tekrardan kullanıcıların kabulüne sunulacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Hatırlanacağı üzere Facebook bu yılın başlarında WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesini değiştirme kararı almıştı. Bu karar kullanıcıların bazı bilgilerinin Facebook ve Facebook’un bünyesinde yer alan şirketlerle paylaşılması hakkını da içeriyordu.

Bahse konu sözleşmeye dair tepkiler yükselince Facebook geri adım atmak zorunda kaldı. Avrupa’da kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmeseler dahi WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilecekleri belirtildi.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu diğer ülkelere ise sözleşmeyi kabul şartı getirildi. Hal böyle olunca ülkemizde pek çok kişi WhatsApp’ı telefonundan silme kararı aldı. Bip ve Telegram gibi diğer uygulamalara geçiş yapıldı.

Bu durum karşısında Facebook geri adım attı ve sözleşmenin kabul tarihinin 15 Mayıs’a ertelendiğini açıkladı.

whatsapp

15 Mayıs’a az kaldı! WhatsApp kullanmaya devam edecek misiniz?

Nitekim 15 Mayıs da geldi çattı. Facebook kararından geri adım atmış değil. Kullanıcılar eğer WhatsApp’ın yeni sözleşmesini kabul etmezlerse bu uygulamayı kullanamayacaklar. Keza durum WhatsApp’ın web sitesinde de direkt olarak belirtilmiş durumda.

Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp’ın kısıtlı kullanımına devam edeceği ve sonunda uygulamanın tamamen kullanılamaz hale geleceği belirtiliyor.

Peki siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? WhatsApp’ı kullanmaya devam mı edeceksiniz, yoksa başka bir uygulamaya mı geçeceksiniz? Cevabınızı bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Facebook, Messenger ve Instagram’a yeni gelen kutusu özellikleri eklendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting