1 Dakikada Hızlı Şarj Olan Telefona Hazır Olun

1 Dakikada Hızlı Şarj Olan Telefona Hazır Olun

Hem daha ucuz hem daha güvenli hem de daha performanslı.

“Şu an akıllı telefonlarda en önemli sorunlardan bir tanesi nedir?” diye sizlere soru sorsak, buna birçok kişi “pil ömrü” diyerek cevap verecektir tahminiz.

Firmaların bu yönde çalışmaları var öte yandan pil kapasitesi yüksek akıllı telefonlar da arka arkaya satışa sunuldu. Ne var ki bunları tam çözüm olarak görmek zor.

Araştırmacılar, bu teknolojinin klasik pillere kıyasla daha ucuza üretilebileceğini ve klasik pillerde yaşanabilecek patlama risklerinin de bu yeni pillerde olmayacağını belirtti.

1 Dakikada Hızlı Şarj Olan Telefona Hazır Olun
1 Dakikada Hızlı Şarj Olan Telefona Hazır Olun

Kısacası hem kullanışlı hem daha ucuz ve hem daha güvenli. Ama tabii ki şu an var olan bir araştırma sürecinden söz ediyoruz. Bu teknolojinin ne kadar geliştirileceği ve son tüketici için kullanılıp kullanılmayacağı ise şimdilik kesin değil.

Çoğu zaman kökten çözüm için “yepyeni bir yöntem” çağrısı dahi yapıldığı olmuştu. İşte bu vereceğimiz haber de yeni bir çözüm anlamını taşıyor.

Stanford Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, ana malzemesi alüminyum olan bir pil üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu alüminyum pil, 1 dakika gibi çok kısa bir sürede şarj olabildiği gibi özellikle esneyebilen telefonlarda da rahatlıkla kullanılabilecek; çünkü ince alüminyum malzemeyi rahatlıkla esnetebiliyorsunuz ve hiçbir sorun oluşmuyor. Eğer yeni bir bilgi alırsak sizlere buradan paylaşacağız.

TP-LINK, Yeni Teknolojilere Hazır