Ana sayfa Genel Zoom webcam açığı yüzünden MAC'lere acil yama geldi

Zoom webcam açığı yüzünden MAC’lere acil yama geldi

Apple MacOS kullanıcıları, birkaç gündür bilgisayarlarındaki Zoom webcam uygulaması yüzünden tedirginlik yaşıyordu.

4 milyon kişi Zoom webcam kullanıyor

Bu web kameralarındaki bir açık, hacker’ların kolayca kameraya ulaşmasını ve kullanıcının izlemesini ve kaydetmesini sağlıyordu.

Aynı zamanda video konferans yapmak için de kullanılan uygulama profesyonel kullanıcıların yoğun olduğu Mac sistemlerinde tedirginlik yaşanmasına neden olmuştu.

Zoom, açığı kapamak için bir yama yayınladıysa da, Apple kullanıcıları için daha güzel bir hareket yaptı ve kimseye haber vermeden, sessizce bir otomatik yama yayınladı. Böylece Zoom kullanıcısı Mac sahipleri, otomatik güncelleme üzerinden açığı kapamış oldular.

Zoom’un kayıtlarına göre, dünya çapında 4 milyon kullanıcı aktif olarak hergün uygulamayı kullanıyor ve webcam üzerinden görüşme yapıyor. Şirket, yamanın hazırlanması ve otomatik güncellenmesi için Apple ile ortak çalıştıklarını da vurguladı.

Netflix Another Life dizisini duyurdu

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler