Ana sayfa Apple FaceTime açığı yüzünden iPhone'lar dinlenebiliyor!

FaceTime açığı yüzünden iPhone’lar dinlenebiliyor!

iOS’teki FaceTime açığı yüzünden tüm iPhone’lar izinsiz dinlenebiliyor. Apple, bu açığı geçici olarak kapatmak için grup FaceTime özelliğini devredışı bıraktı. Peki, açığı kapatmak için yama ne zaman gelecek?

Apple, iOS 12.1 güncellemesi ile söz verdiği grup FaceTime özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak Cupertinolu firma bugün grup FaceTime’daki güvenlik açığı ile çalkalandı. Grup FaceTime özelliği kullanılarak, çok kolay bir şekilde karşı tarafın iPhone’unun izinsiz olarak dinlendiği ortaya çıktı.

FaceTime açığı Apple’ın başına bela olabilir

3 yaşındaki çocuğun bile uygulayabileceği FaceTime açığı şu şekil çalışıyor. Bir kişiyi FaceTime ile aradıktan sonra grup FaceTime özelliğini başlatmak için kendinizi arıyorsunuz. Bu işlemden sonra karşı taraf aramanıza yanıt vermese bile yaşanan açıktan dolayı karşı tarafı dinlemeye başlayabiliyorsunuz.

iPhone 11 için yeni konsept videosu yayınlandı

2019 yılında bu tip güvenlik açığının yaşanması akıl alır gibi değil. Apple, bu olaydan sonra direkt olarak geçici çözüm için grup FaceTime özelliğini devredışı bıraktı. Söylenene göre; bugün veya yarın bu güvenlik açığı için acil bir güncelleme yayınlanacak.

FaceTime nasıl kapatılır?

Apple güncelleme yayınlayana kadar FaceTime özelliğini kapatmanınızda fayda var. FaceTime’ı kapatmak için; Ayarlar>FaceTime bölümünden FaceTime’ı kapatabilirsiniz.

Güvenliğe her fırsatta çok önem verdiğini vurgulayan bir firmanın, bu denli kolay bir güvenlik açığı ile karşılaşması doğrusu pek hoş olmadı. Umarız FaceTime güvenlik açığını kapatmak için güncelleme en kısa sürede yayınlanır.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler