Ana SayfaGaleriZoom, iPad kamerasına özel erişime sahip olacak

Zoom, iPad kamerasına özel erişime sahip olacak

İPad’inizde bir Zoom video görüşmesi sırasında diğer uygulamalarla yapamadığınız halde çoklu görevler yapabilirsiniz. Bunun nedeni Zoom’un iyi ilişkilerden yararlanması. 9to5Mac’e göre, geliştirici Jeremy Provost, Zoom’un Split View çoklu görev sırasında iPad’in kamerasını kullanmak için Apple’dan özel izne sahip olduğunu öğrendi.

Yeni bir rapor, Zoom’un şu anda diğer geliştiriciler tarafından kullanılamayan bir özellik olan iPad’de Split View çoklu görevinin kilidini açan özel bir kamera API’sine erişim sağladığını iddia ediyor. Şirket, Provost’a, normalde FaceTime dışında sınırsız olan çoklu görev dostu bir programlama arayüzü kullanmasına izin veren özel bir “yetki” aldığını söyledi. Yetkilendirmeler yeni değil. Özellik, ayrıca herkese açık. Ancak Provost’a göre iPad kamera yetkisi belgelenmemiş ve yalnızca Apple’ın “değerli” olarak gördüğü kişiler tarafından kullanılabiliyor. Apple konuyla ilgili yorumda bulundu.

Zoom, iPad kamerasına özel erişime sahip olacak

“Zoom için bu erişimin sağlanması şaşırtıcı değil. Görüntülü sohbet uygulaması, pandemik yaşamın temel dayanağı haline geldi”. Pandemi yüzünden görüntülü sohbetler okul ve iş için gerekli olabilir. Elbette endişe yaratan konu, rakip uygulamaların aynı erişime sahip olmayabilmesi. Facebook Messenger, Google Meet veya Microsoft Teams gibi yaygın bir alternatif kullanmanız gerekirse aynı seçeneklere ulaşamayabilirsiniz. Yine de Apple her özelliği kendine saklıyor diyemeyeiz. 9to5, M1 iPad Pro’nun Center Stage kamera kaydırmasının üçüncü taraf uygulamalarda kullanılabileceğini belirtti. Yine de, üçüncü taraf uygulamaların Apple’ınkiyle aynı ayrıcalıklara sahip olmasını istiyorsanız, hevesiniz hayata geçmeyebilir.

realme narzo 30 4G lansmandan önce bir ajans tarafından daha onaylandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting