YouTube oynatıcısı artık bir videonun en popüler kısımlarını gösterebilecek

YouTube oynatıcısı artık bir videonun en popüler kısımlarını gösterebilecek

YouTube, bir videodaki en iyi anları bulmayı kolaylaştırıyor. Hizmet, masaüstü ve mobil video oynatıcılarını deneysel bir grafikle güncelliyor. İşte detaylar.

Artık videolarda sadece istediğiniz bölümü izlemek için kabartmayı atlamak ve gerçekten izlemek için orada olduğunuz içeriğe ulaşmak için tahminde bulunma veya bölüm işaretçileri kullanmanız gerekmeyebilir. Şirket ayrıca, oynatmak istediğiniz bir videoda tam noktayı aramanın “daha kolay” bir yöntemini test etme planlarını da duyurdu. Belirli bir nokta için basit bir küçük resim görüntülemek yerine, oynatıcı bir sahne değişikliğini gösterebilecek görsel bir zaman çizelgesi gösterecek. Test, YouTube “yeni” bölümü aracılığıyla Premium abonelere “yakında” gelecek.

YouTube oynatıcısı artık bir videonun en popüler kısımlarını gösterebilecek

Eklemeler, gelişmiş tam ekran modu, otomatik oluşturulan bölümler ve tek video döngüsü dahil olmak üzere mevcut bir iyileştirme dalgasına katılıyor. Bununla birlikte, bu son yükseltmeler daha hedef odaklı olacak. YouTube, gerçekten aradığınız kısmı bulmanız için işinizi kolaylaştırmayı kendine hedef edinmiş durumda. Tüm sosyal medya uygulamaları arasında ciddi anlamda bir rekabet olduğundan video izlenme devi de hiç bir şeyden geri kalmamaya çalışıyor. Uzun bir videoda aradığınız şeyi bulmak oldukça zor olabiliyor bu nedenle şirket kendi bünyesinde bir çok düzeltmeye gidiyor. Bu düzeltmelerden biri de videolarda istediğiniz yeri bulmayı kolaylaştıran bir özelliğin eklenmesi olabilir. Nitekim şirket bu özelliği de tüm kullanıcılarına kademeli olarak sunacak.

Rusya Ukrayna savaşında lazer silahlarını test ediyor