YouTube’da korku videoları yapan lise öğrencisine Hollywood kancası

The Backrooms YouTube

YouTube’a yüklediği kısa korku videoları ile milyonlarca aboneye ulaşan 17 yaşındaki lise öğrenici, önemli bir Hollywood stüdyosu için uzun metraj film çekecek.

YouTube ve TikTok gibi video paylaşım platformları, özellikle genç içerik üretici için yaratıcı hünerlerini konuşturabilecekleri birer oyun ve iş alanına dönüştü. Bu platformlarda her gün milyonlarca genç özgün içeriklerini dünyayla paylaşırken, özellikle korku türündeki içerikler oldukça geniş kitlelerin ilgisini çekebiliyor. TikTok’ta boş sokakları ve mekanları çekerek kıyamet sonrası bir gelecekten videolar attığını söyleyen gerek yabancı gerek yerli hesapları duymuş olabilirsiniz. İşte bu tür yaratıcı içerikler artık Hollywood’un da dikkatinden kaçmıyor.

Son dönemde Midsommar, Hereditary, Everything Everwhere All at Once gibi birbirinden dikkat çekici işlere imza atan Hollywood stüdyosu A24, bu hafta Kane Parsons adlı genç bir sinemacı ile anlaştığını duyurdu. Bu haber internet dünyasında da ilgiyle karşılandı çünkü Kane Parsons aslında 17 yaşında bir YouTube içerik üreticisi.

the backrooms 2

Kane Parsons’ın çektiği The Backrooms adlı kısa korku videosu, internet dünyasında büyük ilgi görmüş, Parsons da The Backrooms’u bir seriye dönüştürmüştü. Bir yıl önce yüklediği ilk The Backrooms videosu bugüne kadar 45 milyon izlenmeye ulaşan Kane Parsons, o günden sonra Backrooms serisine ait 15 yeni video daha yükledi ve bunlardan da milyonlarca izlenmeye ulaştı. Parsons’ın Kane Pixels adını taşıyan YouTube kanalı 2 milyondan fazla aboneye sahip.

İnternet aleminde böylesine büyük bir başarı yakalayan Parsons’ın ortaya koyduğu iş A24’ü de fazlasıyla etkilemiş olsa gerek ki, stüdyo, The Backrooms serisinden uyarlanacak uzun metrajlı bir film çekmesi için Parsons’a kayda değer bir bütçe emanet edecek. Parsons hala lisede olduğu için filmi yaz tatili sırasında çekecek.

The Flash filmi fragmanıyla heyecanlandırdı