YouTube Premium kullanıcılarına kötü haber!

YouTube Premium ve YouTube Müzik artık toplam 50 milyon aboneye sahip

İnternet kullanıcılarının en çok tercih ettiği video izleme platformu olan YouTube’u Premium olarak kullananlara kötü haber.

YouTube Premium kullanıcılarına kötü haber! Bugünlerde kötü haber denildiğinde akla gelen ilk şey zam oluyor ve maalesef bu tahmin genelde de doğru çıkıyor. Aslına bakarsak, büyük teknoloji şirketlerinin getirdiği fiyat güncellemeleri, çoğu zaman hem dünya genelinde hem de Türkiye’de uygulanıyor. Ancak buradaki sorun, yurtdışına gelen zamların oranları ile ülkemizdeki zam oranları aynı olmuyor. Bu durumu YouTube Premium’da bir kez daha görmüş olduk.

YouTube Premium aboneleri

Bu sabah itibariyle gelen maille YouTube’un kullanıcılarına yaptığı bilgilendirmeye göre, artık YouTube Premium’un aylık kullanım ücreti 29,99-TL olacak. Düne kadar 16,99-TL’den satılan bu abonelik böylece neredeyse %80’e yakın zamlanmış oldu. Aile paketinde ise durum daha da kötü. 25,99-TL olan fiyatın 59,99-TL’ye çıkmasıyla birlikte Google, bu paketine de %130 civarı zam yapmış oldu.

YouTube, yalnızca reklamları kaldıran daha ucuz bir 'Premium Lite' aboneliğini deniyor

YouTube Premium kullanıcılarına kötü haber!

Bununla birlikte YouTube’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki zammına baktığımızda durumun pek de benzer olmadığını anlıyoruz. Buna göre şirketin standart abonelik ücreti 9,99 dolardan 11,99’a yükselerek tam %20’lik bir artış yaşamamış oldu. Ancak Amerika Birleşik devletlerinde yine oran daha makul seviyelerden gerçekleşerek, %27’lik bir zam oranı manasına geldi.

YouTube Premium ve YouTube Müzik artık toplam 50 milyon aboneye sahip

Son olarak YouTube’un bir süredir üzerinde çalıştığı ve ilk etapta yalnızca YouTube Premium kullanıcılarının deneyebileceği 4K video özelliğinin artık bütün kullanıcıların beğenisine sunulacağını unutmayın.

Microsoft Xbox markalı bir mobil oyun mağazası kurmak istiyor